رشت – ایرنا – نماینده عالی دولت در گیلان از اشتغالزایی مستقیم برای یک‌هزار و ۲۲۱ نفر با افتتاح طرح های دهه فجر در استان خبر داد و گفت:این مسیر با جدیت و قوت ادامه دارد چنانکه در بهار و تابستان سال آینده نیز تعداد قابل توجهی از پروژه ها به بهره‌برداری می‌رسد.

ارسلان زارع  روز یکشنبه در حاشیه افتتاح واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان رشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در کنار پروژه های عمرانی و خدماتی امروز سه طرح‌ صنعتی و تولیدی در رشت بهره برداری شد،  افزود: از مسیر اجرای این طرح‌ها، یکصد اشتغال مستقیم برای جوانان ایجاد شده‌ است.

وی با اشاره به سهم بسزای بخش خصوصی و شرکت‌های تعاونی در اجرای واحدهای تولیدی و اقتصادی خاطرنشان کرد: از مجموع اعتبار پروژه های دهه فجر امسال بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی استان است که از این میزان بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه صنعت است.

زارع تصریح کرد: با اجرای این سه واحد صنعتی که در جاده تهران و نیز شهرک صنعتی سپیدرود رشت برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، این واحدهای تولیدی در زمینه تولید انواع محصولات پلاستیکی، سازه های سبک فولادی و عایق حرارتی توربین های گازی و بخار فعالیت دارند.
در دهه فجر امسال ۸۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که اعتبار صرف شده برای این پروژه ها نسبت به ایام دهه فجر سال گذشته ۹۶ درصد رشد دارد.
از مجموع اعتبارات پروژه‌های دهه فجر امسال بالغ بر دو هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش خصوصی است.