نماینده مردم رشت در مجلس گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر گره زدن اقتصاد و معیشت مردم و بی‌توجهی به اقشار ضعیفی همانند کارگران، بازنشستگان، فرهنگیان، کارمندان، کشاورزان و صنعتگران به مذاکرات هسته‌ای اشتباه بود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا احمدی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: مجلس انقلابی دوره یازدهم تجلی اراده و صدای مردم در حاکمیت است. چقدر زیباست آنچه که در بین مردم و فضای رسانه‌ای و عمومی در مورد مجلس یازدهم می‌شنویم. این مجلس و نمایندگان آن را انقلابی می‌‎نامند لذا مسئولیت ما نمایندگان سنگین‌تر و باید انقلابی بودن خود را به قضاوت دیگران بگذاریم.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: در حال حاضر اقتصاد اولین اولویت کشور است. متاسفانه در سال‌های اخیر گره زدن اقتصاد و معیشت مردم به مذاکرات هسته‌ای اشتباه بود. بی‌توجهی به اقشار ضعیفی همانند کارگران، بازنشستگان، فرهنگیان، کارمندان، کشاورزان و صنعتگران اشتباه بود. اعتماد به شیطان بزرگ و دولت تروریست آمریکا، قاتل هزاران تن آزادی‌خواه و به ویژه مسلمان جهان و در رأس آنها قاتل سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و شهدای دیگر اشتباه بود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه چندین سال از انعقاد توافقنامه برجام می‌گذرد، گفت: شاهد هستیم آمریکایی‌ها علاوه بر عدم پایبندی به تعهدات خود همچون سنوات گذشته اقدام به نقض توافق و وضع تحریم‌های گسترده علیه ملت ایران کرده و سرانجام رسماً از برجام خارج شده است. از سوی دیگر کشورهای اروپایی نیز به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرده و اساسا بود و نبود آنها در برجام تفاوتی برای ایران نمی‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس، تأکید کرد: هرچند این خطای تاریخی را حاصل عملکرد تیم مذاکره کننده و دولت می‌دانیم اما نمی‌توان اقدام مجلس وقت را در تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام فراموش و از حافظه تاریخی و سیاسی کشور پاک کرد.

احمدی در پایان نطقش ضمن اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش گفت: از رئیس جمهور و مسئولین بنیاد شهید انتظار داریم نسبت به پرداخت معوقات و حقوق ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم توجه جدی داشته و برای رفع مشکلات آنها که جوانی و نوجوانی خود را برای امنیت و آرامش کشور هزینه کرده‌اند، عزمی راسخ بردارد.

انتهای پیام