ایسنا/گیلان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان از بهره‌برداری بیش از ۱۰۰ پروژه ارتباطی به ارزش ۱۸۷۰ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر خبر داد.

فرزاد توکلی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه مبارک فچر در خصوص پروژه‌های قابل افتتاح و بهره برداری در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اظهار کرد: بیش از ۷۰ پروژه از این طرح‌های ارتباطی قابل بهره‌برداری مربوط به بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۱۳۶۷ میلیارد ریال و ۳۰ پروژه دیگر توسط بخش دولتی با اعتبار ۵۰۳ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان افزود: بخش قابل توجهی از پروژه‌های بخش دولتی مربوط به توسعه زیرساخت‌های شبکه دیتا در استان بوده و بخشی نیز مربوط به توسعه شبکه پهن باند و تلفن همراه در روستاهای کمتر توسعه یافته و پروژه‌های بخش خصوصی به طور عمده مربوط به توسعه شبکه پهن باند و تلفن همراه در در مناطق روستایی و کم برخوردار است.

توکلی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اجرای عدالت ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا، تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا همسان‌سازی و ارائه سرویس و خدمات حوزه فناوری اطلاعات به صورت یکسان در تمام نقاط استان انجام پذیرد.

انتهای پیام