آستارا – ایرنا – آئین‌های گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با گلباران مزار شهدا، نواخته شدن زنگ انقلاب و به صدا در آمدن بوق کشتی‌ها و رژه شناورها در بندر مرزی آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا روز یکشنبه در آئین نواخته شدن زنگ انقلاب در دبیرستان شهید علی انصاری گفت: ملت ایران در حالی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می دارند که ایران در اوج اقتدار قرار گرفته و به عنوان الگویی در حوزه های عملی و نظامی، استکبار جهانی را به زانو در آورده است. 

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: ایران اسلامی به پشتوانه مردم، تأثیر خود را در جهان به اثبات رسانده و مردم با همه تهدیدها، تحریم ها و دغدغه ها، پایبندی خود را به آرمان های نظام اسلامی ثابت کرده اند.

وی اضافه کرد: بعد از انقلاب اسلامی توسعه و عمران کشور در مناطق مختلف شهری و روستایی سرعت یافته است و مسئولان باید همواره رضایت مردم را در سرلوحه امور خود قرار دهند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت:  دانش آموزان و فرهنگیان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی داشتند و نسل جوان امروز باید در گام دوم انقلاب، گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشد.

سجاد موسوی افزود: افزایش مدارس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان آستارا چشمگیر است و معلمان با استفاده از شبکه شاد، برنامه های آموزشی و پرورشی را پیش می برند و این امر رضایت والدین را در پی داشته است.

رزمایش شناورهای بندر، هنگ مرزی و نیروی دریایی ارتش در نوار ساحلی و گلباران مزار شهدا با حضور خانواده های شاهد، ایثارگر و مسئولان آستارا از دیگر برنامه های نخستین روز دهه مبارک فجر در این شهرستان بود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ هزار دانش آموز در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷ شهید را به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.