رشت – ایرنا – جام اخلاق رقابت های لیگ تکواندو نوجوانان دختر کشور به تیم گیلان اهداء شد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اتمام رقابت‌های لیگ تکواندو نوجوانان دختر کشور جام آینده سازان المپیک ؛ تیم گیلان توانست در مجموع مقام چهارم را کسب کرده و در رده قرآنی هم مقام سوم و همچنین جام اخلاق این دوره از مسابقات را از آن خود نماید.

محسن سترگی افزود: تیم تکواندو دختران نوجوان گیلان که به همراه سه تیم دیگر به مرحله نهایی این رقابت ها صعود کرده بود در پایان پس از تیم های لوازم خانگی کن، فتح صدرالبرز و هیات تکواندو مازندران مقام چهارم را به دست آورد.

وی ادامه داد: در مرحله نهایی این رقابت ها تیم تکواندو دختران گیلان برابر تیم های لوازم خانگی کن و فتح صدر البرز نتیجه را واگذار کرد و مقابل تیم هیات مازندران به نتیجه مساوی پنج بر پنج دست یافت اما در نهایت موفق به کسب مقام چهارم کشور شد.

وی بیان کرد: در رقابت های قرآنی این دوره از رقابت ها نیز حدیث محسن زاده تکواندوکار گیلانی پس از تکواندوکاران تیم های فتح صدر البرز و هیات مازندران روی سکوی سوم قرار گرفت تا در این بخش نیز گیلان صاحب عنوان و مقام ارزشمندی شود.

رئیس هیات تکواندو گیلان خاطرنشان کرد: در پایان این رقابت ها از سوی مسئولان برگزاری مسابقات تکواندو لیگ دختران نوجوان کشور جام آینده سازان المپیک، جام اخلاق این رقابت ها به تیم گیلان تعلق گرفت. 

چند سالی است در مسابقات تکواندو نوجوانان کشور امتیازات قرآنی هم به همراه امتیازات فنی برای تیم ها محاسبه می شود و در نهایت با مجموع این امتیازات تیم برتر لیگ تعیین می شود.