ایسنا/گیلان استاندار گیلان در مراسم نواختن زنگ انقلاب گفت: تمایز انقلاب اسلامی با انقلاب‌های دنیا حضور حداکثری مردم در پیروزی و صیانت از دستاوردهای آن بود.

همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر و همزمان با لحظه ورود تاریخی امام خمینی(ره) بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی به کشور، زنگ انقلاب توسط ارسلان زارع استاندار گیلان به صورت نمادین در مدرسه پسرانه شهید بیگلو شهر رشت نواخته شد.

ارسلان زارع در این مراسم با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر و با بیان اینکه امروز با وجود همه دشواری‌ها و تنگناها با اتکا به قدرت لایزال الهی و همت بلند ملت بزرگ ایران و مقاومت آنان برای تحقق آرمان‌های انقلاب اهتمام دارند، اظهار کرد: ملت ایران با صیانت، حفظ و پاسداری از آرمان‌های انقلاب و دستاوردهای آن در دوران دفاع مقدس خون پاکشان را به پای درخت انقلاب ریختند که از این بابت انقلاب اسلامی ایران مایه مباهات ملت در تمام اعصار بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه همه اقشار مختلف مردم در پیروزی انقلاب اعم از نوجوانان و جوانان و به ویژه فرهنگیان موثر بودند، تصریح کرد: تمایز انقلاب اسلامی با انقلاب‌های دنیا حضور حداکثری مردم در پیروزی و صیانت از دستاوردهای آن بود.

زارع افزود: دشمنان این ملت و نظام که نمی‌توانستند این انقلاب و بالندگی و شکوفایی آن را ببینند هر قدر خواستند سد و مانع ایجاد کنند، نتوانستند و تلاش‌های مذبوحانه شان در این سه سال اخیر از نظر اقتصادی با شکست روبرو شد و ملت ایران با همه دشواری‌ها و از سوی دیگر بیماری کرونا، عزتمندانه مسیر تعالی خود را طی می‌کند.

استاندار گیلان ادامه داد: جامعه بزرگ فرهنگی، مدیران، معلمان و دانش‌آموزان با همه محدودیت‌ها اجازه ندادند حتی لحظه‌ای امر آموزش متوقف شود اگر چه عده‌ای تصور می‌کردند که بیماری کرونا آسیب جدی به همه فعالیت‌ها وارد کند اما با تلاش دست اندرکاران بهداشتی و کادر آموزشی و همراهی اولیا و مشارکت آنان و فعالیت ها و آموزش‌ها همچنان استمرار دارد.

به گزارش ایسنا؛ در دهه فجر امسال ۸۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. این میزان اعتبار نسبت به ایام دهه فجر سال گذشته، ۹۶ درصد رشد دارد.

از مجموع اعتبارات پروژه‌های دهه فجر امسال بالغ بر دو هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش خصوصی است.

انتهای پیام