رشت – ایرنا- آیین های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در گیلان همزمان با دوازدهم بهمن ماه سالگرد بازگشت امام خمینی (ره) به میهن با نواخته شدن زنگ انقلاب در یکی از مدارس رشت به دست استاندار آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در این مراسم با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت: در دوران کرونایی این افتخار را داریم آموزش را با جدیت دنبال می کنیم و اجازه ندادیم که خللی حتی در یک برنامه از برنامه های آموزش وپرورش ایجاد شود.

برگزاری جشنواره ملی “لاله های روشن “، برگزاری مرحله دوم اردوهای راهیان نور مجازی دانش آموزی گیلان در بستر شبکه شاد دانش آموزی با استفاده از تمـامی ظرفیت های ادارات تابعه با رویکرد حضور حـداکثری دانش آموزان متوسـطه اول و دوم و غبارروبی و عطر افشانی گلزار شـهدا، تجدید میثاق با آرمان های شهدا و امام راحل و دیدار با خانواده های معظم شهداء بویژه شهدای دانش آموز و فرهنگی از دیگر برنامه های آموزش و پرورش در دهه فجر است.

خـاطره گویی از دوران پیروزی انقلاب اسـلامی با روایتگری مبارزان آن دوران در بستر فضای مجازی و شبکه شاد، برگزاری  هفته سـرود و نمایش متناسب با ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی  از دیگر اقدامات برای این دهه است.

 برگزاری جشنواره ها، مسابقات و فعالیت های مرتبط دانش آموزی و فرهنگیـان شامل مسابقه خاطره گویی مادران از دوران پیروزی شـکوهمند انقلاب اسلامی، مسابقات فرهنگی، هنری “فردا”، مسابقه های قرآن، عترت و نماز و جشنواره معلمان هنرمند ؛ رویکرد حضور حداکثری دانش آموزان و فرهنگیان در بستر شاد و زمینه سازی برای تقویت و اهتمام در مشارکت فعال و موثر محور عمل از دیگر برنامه ها در این دهه است.

 پویش جمله ای به حضـرت امام خمینی (ره) ” امام عشق” به مناسـبت تولـد امام راحل،  پویش لباهنگ “دابسـمش” سـرودهای انقلابی، برگزاری جشن تکلیف ۱۵ هزار دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی از دیگر برنامه ها در دهه فجر امسال در بستر شبکه شاد است.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.