ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: ۲۲ بهمن ماه امسال در هیچ نقطه‌ای راهپیمایی نخواهیم داشت اما رژه موتوری و خودرویی انجام می‌گیرد، نکته‌ای که بهتر است مدنظر قرار گیرد این رژه خودرویی به صورت خانوادگی انجام شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی اشجری امروز در شورای اداری استان که در سالن غدیر برگزار شد، اظهار کرد: امسال چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم، در این راستا ۲۲ کارگروه و ۲۵۰۰ برنامه با دو اصل سلامت محوری و بهره‌مندی حداکثری از فضای مجازی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: برای فردا اولین روز از دهه مبارک فجر ۴۲ ویژه برنامه تدارک دیده شده، کلیه برنامه‌ها سبقه مردمی دارند، تمام این برنامه‌ها بر اساس مصوبات ستاد کرونا در فضای مجازی انجام می‌شود اما رژه‌های ادوات کشاورزی، سوارکاران، موتورسواران بصورت میدانی انجام می‌گیرد.

حجت‌الاسلام اشجری بیان کرد: با توجه به اینکه دو میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) در این دهه قرار دارد، فضای شاد برنامه‌ها باید محسوس باشد، در این راستا باید نور افشانی شب ۲۲ بهمن در همه بخش‌های استان اجرایی شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه باید از فرصت دهه مبارک فجر برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استفاده کنیم، تصریح کرد: ۲۲ بهمن ماه امسال در هیچ نقطه‌ای راهپیمایی نخواهیم داشت اما رژه موتوری و خودرویی انجام می‌گیرد، نکته‌ای که بهتر است مدنظر قرار گیرد این رژه خودرویی به صورت خانوادگی انجام شود.

در ادامه عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در این جلسه اظهار کرد: ۳۴۸۱ فرزند ایتام و ۶۴۳۲ فرزند محسنین داریم که با مساعدت و همکاری خیرین امور تحصیلی، درمانی، مسکن، ازدواج آنان انجام می‌گیرد.

وی افزود: از مجموع ۹۹۱۳ فرزند تحت حمایت کمیته امداد استان، ۵۳ نفر فاقد والدین هستند که نزد اقوام نگهداری می‌شوند، همچنین ۱۰۳ نفر آنان بیمار صعب العلاج هستند.

اهرابی گفت: از ابتدای طرح اکرام حدود ۳۲۰۰۰ حامی داریم که بیشترین حامیان از جامعه فرهنگیان، بانوان خانه‌دار و کارگران هستند. در ۹ ماه سالجاری ۲۶ میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی از طرف حامیان کمک شده است.

در ادامه جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر، گفت: مردم ما در این مقطع زمانی نیاز جدی به حمایت دارند.

وی افزود: تابلو معرفی شهدا در استان در شان و منزلت شهدای ما نیست، قانون داریم همه دستگاه‌های اجرایی باید بخشی از بودجه فرهنگی خود را در راستای گرامیداشت شهدا هزینه کنند.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: بیش از ۵-۶ هزار خانه‌های نسقی در رشت داریم که بدون آب، برق و گاز وضعیت آشفته‌ای دارند.

وی گفت: ورودی کود شیمیایی به استان توقف پیدا کرده، زیرا تولید کارخانه‌های کود شیمیایی پتاس و فسفات به دلیل قطع شدن گاز پتروشیمی کاهش پیدا کرده و لذا باید برای این مشکل چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام