آستارا – ایرنا – سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: سه فیلم و کلیپ تولیدی سالار هرمزپور، حسین سلیمان‌نژاد و مهدی بهره‌بر از هنرمندان این شهرستان، در جشنواره رسانه‌ای حبیب در استان گیلان برگزیده شدند.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جشنواره در ماه جاری برگزار شد و ۶۰۰ اثر از مساجد و تشکل های مذهبی شهرستان های گیلان به دبیرخانه جشنواره در اداره کل تبلیغات اسلامی استان ارسال شده بود.

وی بیان کرد: اثر هرمزپور از مسجد امام سجاد (ع) در بخش نگاه ویژه مردمی و هیات داوران رتبه نخست را کسب کرد و آثار آقایان بهره بر از مسجد جامع کانرود و سلیمان نژاد از موکب بقعه امام زادگان در بخش نگاه داوران برگزیده شدند.

وی ادامه داد: فیلم ها و کلیپ ها در موضوعات کرونا، مواسات و همدلی، عید غدیر و محرم بود و این جشنواره با هدف طرح نام هیئات، تشکل ها و کارکرد اجتماعی آنها، حفظ ارتباط با هیئات، شناسایی و تجلیل از تیم های رسانه ای هیئات، ایجاد فضای رسانه ای بین تشکل های مذهبی، تشویق هیات ها برای توجه به شاخص های انقلاب برگزار شد.

حبیبی ادامه داد: نام این جشنواره برگرفته از نام حبیب بن مظاهر و روحیه تبلیغ و دعوت این یار امام حسین (ع) و با توجه به آیه شریفه ۲۰ سوره یاسین است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۸۷ مسجد و حدود ۲۰۰ هیات مذهبی در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.