ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه تجربه سال‌های اخیر نشان داده که در کسب و کارهای بزرگ چندان موفق نبودیم، گفت: می توانیم به کسب و کارهای کوچک و خانوادگی روی بیاوریم و بندرانزلی با توجه به پتانسیل های بومی که دارد می‌تواند در این حوزه موفق باشد.

اسماعیل میرغضنفری در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در دهه فجر سال جاری ۵۷ پروژه با ۱۰۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به بهره برداری می رسد و سه پروژه نیز در حوزه دهیاری ها در دست انجام است و هنوز اعلام قطعی نشده که در صورت اتمام و رسیدن به شرایط بهره برداری اعلام خواهد شد.

میرغضنفری انجام مهندسی معکوس و بازدید میدانی از پروژه هایی که دارای مشکل هستند را یکی از راهکارهای پیگیری از سوی مسئولان عنوان کرد و گفت: در بازدیدهای میدانی می توان از نزدیک مشکلات را مشاهده کرد، زیرا یکی از آسیب های اداری، توجیه نشدن ارباب رجوع در خصوص مراحل قانونی کار است.

فرماندار شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: بسیاری از واحدهایی که تسهیلات را دریافت می‌کنند چون آورده ندارند، نمی توانند مشکل را حل کنند و بدهی تسهیلات نیز انباشه شده و باعث ایجاد مشکل می شود لذا بانک ها بعد از پرداخت تسهیلات نظارت بر نحوه هزینه کرد داشته باشند.

میرغضنفری با بیان اینکه تجربه سال‌های اخیر نشان داده که در کسب و کارهای بزرگ چندان موفق نبودیم، تاکید کرد: می توانیم به کسب و کارهای کوچک و خانوادگی روی بیاوریم و شهرستان بندر انزلی با توجه به پتانسیل های بومی که دارد می‌تواند در این حوزه موفق باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین، امام جمعه بندرانزلی نیز، با اشاره به اینکه اصل خدمت‌رسانی به مردم در معارف دینی بسیار سفارش شده است، اظهار کرد: رویکرد خدمت رسانی نظام اسلامی مردم هستند که در این زمینه هر اقدامی انجام شود می‌تواند اثر و نقش مستقیمی در رضایتمندی مردم از نظام داشته باشد.

وی افزود: نظام اسلامی بر آمده از ایثارگری هایی است که در طول تاریخ اسلام تاکنون صورت گرفته است لذا باید خیلی در این زمینه توجه کرد تا هم خدمت رسانی صحیح و جامعه باشد و هم اینکه رضایتمندی مردم علی‌رغم مشکلاتی که این روزها شاهد آن هستیم به وجود بیاید.

حجت الاسلام شمس الدین تصریح کرد: یک بخش بسیار مهم قابل توجه در مواجهه با مشکلات مردم، مهربانی و تکریم ارباب رجوع است مردم ما آگاه هستند و می‌دانند که موانعی سر راه است ولی تکریم ارباب رجوع بسیار مهم است زیرا گاهی یک مسئول پیگیر مسائل هست ولی اگر یک مامور یا همکار رفتار نامناسب داشته باشد پای مسئول و در نهایت پای نظام نوشته می شود.

امام جمعه انزلی تاکید کرد: باید مسائل را رصد و آسیب‌ها را شناسایی کنیم و همکاران به این مسئله توجه داشته باشند که گره گشایی از کارهای مردم بسیار مهم است همانطور که دستور به خدمت‌رسانی صورت گرفته، دستور به حفظ بیت المال مورد توجه است.

وی گفت: باید هم از لحاظ اتلاف سرمایه مادی و معنوی بیت المال جلوگیری کنیم و خدمت رسانی به دست افراد نیازمند واقعی برسد زیرا اسراف بیت المال مسئولیت سنگینی است.

وی افزود: انزلی ظرفیت ها و توانمندی ها و ویژگی‌های زیادی دارد و امیدوارم با حضور فرماندار نقایص تا حد ممکن برطرف و ظرفیت ها شکوفا شود.

انتهای پیام