ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: مراحل ذخیره‌سازی گوشت و مرغ منجمد در این استان آغاز شده و مردم نگران تامین گوشت مرغ شب عید نباشند.

علی اکبرنژاد در جمع خبرنگاران گفت: با نزدیک شدن به ایام نوروز دغدغه مردم در خصوص ذخیره سازی گوشت و مرغ شب عید به اوج رسیده و به سبب همین امر مردم در ماه‌های منتهی به عید نوروز با حضور در مراکز مرغ و گوشت به خرید این دو محصول مهم سبد کالا می‌پردازند.

وی ادامه داد: ذخیره سازی گوشت و مرغ برای شب عید توسط مردم منجر به کمبود برخی از اجناس در شب عید و باعث افزایش قیمت می‌شود، لذا مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از تمامی مردم درخواست دارند، نگران تأمین مرغ و گوشت خود نبوده و در موعود مقرر به مراکز فروش مراجعه کنند.

اکبرنژاد با بیان اینکه در خصوص ذخیره سازی گوشت و مرغ تاکنون اقدامات خوب مؤثر صورت گرفته است، تصریح کرد: مراحل ذخیره سازی گوشت و مرغ منجمد در این استان آغاز شده و تا این لحظه دو هزار و ۱۵۰ تن مرغ منجمد ذخیره سازی و تا شب به عید به چهار هزار و ۲۰۰ تن می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: گیلان یکی از قطب‌های تولید مرغ در کشور بوده و روزانه ۴۶۰ تن مرغ در کشتارگاه‌های مرغ استان تولید که از این میزان ۲۰۰ تن مصرف داخلی و مابقی به دیگر استان های کشور صادر می‌شود.

انتهای پیام