ایسنا/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان، ویژه‌برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان را تشریح کرد و گفت: امیدآفرینی، حمایت‌گری، دشمن‌شناسی، افزایش همبستگی ملی و خودباوری از مهمترین رویکردهای این ویژه‌برنامه هاست.

اسفندیار ضیایی در جمع خبرنگاران، ویژه‌برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان را تشریح کرد و گفت: تبیین و ترویج آرمان‌ها، بسط و گسترش گفتمان انقلاب در قالب بزرگداشت چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همراه‌سازی هرچه بیشتر مخاطبان در روزهای همه‌گیری ویروس کرونا از اهداف این ویژه‌برنامه‌هاست.

وی به سیاست‌ها و خط مشیء‌های اجرایی و رسانه‌ای اشاره کرد و افزود: امیدآفرینی، حمایت‌گری، دشمن‌شناسی، افزایش همبستگی ملی و خودباوری از مهمترین رویکردهای این ویژه‌برنامه هاست.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، از تعامل و همراهی دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های مردم نهاد فعال در حوزه کودک و نوجوان قدردانی کرد و گفت: تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهیدان انقلاب اسلامی و برگزاری مهرواره‌های «نور و نیایش» و «همسایه‌ من، تالاب» از برنامه‌های شاخص دهه فجر کانون پرورش فکری استان است.

رئیس کارگروه کودک و نوجوان ستاد بزرگداشت دهه فجر گیلان، برپایی انجمن‌ مجازی عکاسی، سرود و قصه‌گویی با عنوان «روایت انقلاب»، برگزاری نشست‌ تربیتی «نقش خانواده در تربیت کودکان و نوجوانان» همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و امام‌خمینی(ره) و تولید محتوای مناسب جهت انتشار در فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های کانون گیلان دانست.

وی از اجرای طرح سپاس و تکریم ایثارگران، برپایی انجمن شعر و شیون‌خوانی، برگزاری نمایشگاه مجازی عروسک‌های دست‌ساز مربیان و اعضای کانون و برگزاری کارگاه‌های تخصصی برخط و عمومی این مجموعه فرهنگی در سامانه «gilan.kpf.ir» خبر داد و تصریح کرد: معرفی کتاب، شخصیت‌، رویدادها و شخصیت‌های نقش‌آفرین در پویایی و بالندگی انقلاب اسلامی و انتشار سرودهای مناسبتی تولیدی کانون در بستر فضای مجازی نیز اجرا می شود.

ضیایی، با بیان اینکه امداد فرهنگی به کودکان و نوجوانان روستایی و مناطق کم‌برخوردار شهری، شعرخوانی، خاطره‌گویی و فعالیت ادبی با عنوان «خوش‌آمد ‌بهاران»، برگزاری جشنواره مجازی «رد پای امید» و تجلیل از مادران کتابخوان نیز برگزار خواهد شد، ادامه داد: نشست مجازی «با حماسه‌آفرینان انقلاب اسلامی» نیز در دهه فجر برگزار می شود.

وی انتشار  فراخوان ادبی «لاله‌های سیراب»، تدوین و چاپ آثار آیینی و انقلابی کودکان و نوجوانان، تولید و اشتراک گذاری سرود «سلامت» و برپایی نمایشگاه مجازی دست‌سازه‌های اعضای و مربیان و شرکت در جشن پیروزی انقلاب را از دیگر برنامه‌های فجرانه کانون گیلان دانست و اضافه کرد: ویژه‌برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر با شعار محوری «انقلاب‌اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» از ۱۲ لغایت ۲۲ بهمن در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار ‌می‌شود.

انتهای پیام