لاهیجان – ایرنا – لاهیجان شهر چای و کلوچه ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چراغانی ، آذین بندی و مزین به پرچمهای شده است .

به گزارش ایرنا ، با تلاش پرسنل و کارکنان زحمت کش شهرداری لاهیجان ، اکثر میدان ها و خیابان های اصلی شهر با پرچم های سه رنگ جمهوری اسلامی و بنرهای دهه فجر آماده اجرای برنامه های ویژه این ایام شده است.

یوسف قیامتیون شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه همزمان با تشکیل ستاد دهه مبارک فجر، مسئولیت کارگروه فضاسازی و تزیینات محیط شهری این ستاد بر عهده شهرداری گذاشته شده است گفت: اجرای زنده گروه موزیک شهرداری در سطح شهر و نواختن آهنگ های خاطره انگیز پیروزی انقلاب و نور افشانی آسمان شهر لاهیجان در شب ۲۲ بهمن و همکاری با کمیته های مختلف ستاد دهه فجر از دیگر برنامه های شهرداری لاهیجان در دهه فجر امسال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: برای هرچه مردمی تر شدن برنامه های دهه فجر از شهروندان و هیات امنای مساجد محلات شهر لاهیجان هم برای مشارکت در تزیین محلات دعوت می کنیم.

در ایام دهه  فجر انقلاب اسلامی با حضور مسوولان استانی، ۷۴ پروژه با اعتبار ۸۶ میلیارد و ۲۹۱ میلیون تومان با ایجاد ۴۵۳ فرصت شغلی به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا ، بنیاد مسکن ۳ پروژه ، راهداری ۵ پروژه ، آبفا ۶ پروژه ، صنعت، معدن، تجارت ۳ پروژه ، میراث فرهنگی ۲ پروژه و جهاد کشاورزی ۱۵ پروژه آماده بهره برداری در سطح شهر و روستاهای لاهیجان را گزارش کرده اند.

بنیاد شهید یک پروژه ، توزیع برق پنج پروژه ، بخشداری رودبنه دو پروژه ، بخشداری مرکزی هفت پروژه ، بهزیستی پنچ پروژه ، کمیته امداد امام خمینی ۱۳ پروژه ، هلال احمر یک پروژه ، آموزش و پرورش دو پروژه و صندوق کار آفرینی امید یک پروژه آماده بهرداری در شهرستان لاهیجان در ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آماده کرده اند.

دیدار با خانواده پنج شهید دوران پیروزی انقلاب اسلامی با حضور فرماندار و مسوولانی شهرستانی ، با رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام دهه فجر انجام می شود.

 لاهیجان  با ۱۶۷هزار جمعیت در ۴۰ کیلومتری شمال شرقی رشت مرکز  گیلان قرار دارد. این شهرستان با جاذبه های طبیعی و محیط فرهنگی مناسب از کانون های گردشگری شمال کشور است.