آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: مردم از وضعیت نابسامان معابر، کوچه‌ها و فاضلاب شهرهای آستارا و لوندویل گلایه‌مند هستند و شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها رفع این مشکلات را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا اظهار کرد: چاله های خیابان ها و معابر، تردد شهروندان را مشکل کرده و اقدام جدی برای رفع این معضل انجام نشده است.

وی بیان کرد: تردد و ترافیک سنگین کامیون های خارجی در حاشیه خیابان ها زیبنده شهرستان آستارا نیست و ساخت تیرپارک برای ساماندهی کامیون ها ضروری است و ترافیک چندین روزه این وسایل نقلیه تبعات اجتماعی و ضد فرهنگی دارد.

وی ادامه داد: فاضلاب شهرستان آستارا نیز تهدیدات جدی زیست محیطی و بهداشتی در پی دارد و باید ساماندهی شود و مردم در انتخابات شورهای اسلامی، دور از هر گونه احساس و با توجه به برنامه های نامزدها رای بدهند.

امام جمعه آستارا گفت: بازگشت آمریکا به برجام باید مشروط به رفع تحریم های ظالمانه باشد و ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده و آمریکا با توجه به بدعهدی های خود نمی تواند برای ایران شرط تعیین کند.

حافظ نیا با تبریک به مناسبت دهه فجر ، افزود: درخت انقلاب اسلامی بعد از ۴۲ سال تناور شده و زیر پای این درخت، خون هزاران شهید ریخته شده و عزت و اقتدار ملی از بزرگترین رهاوردهای انقلاب است.

وی ادامه داد: برپایی نماز در ادارات و مساجد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مومنان جدی گرفته شود و در این راستا سستی و بی توجهی صورت نگیرد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.