ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، با بیان اینکه مردم و مسئولان فریب لبخندهای دشمنان را نمی خورند، اضافه کرد: مقام معظم رهبری به اذعان سردمداران آمریکایی یک ابرسیاستمدار است و لذا مسئولان منویات رهبری را سرلوحه خویش قرار دهند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز ورود معمار کبیر انقلاب به میهن اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی(ره) بعد از ۱۵ سال تبعید به میهن بازگشت و با عنایت خدا و پشتیبانی ملت رژیم ستمشاهی را برکنار کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و مردم همچنان در مسیر انقلاب و رهبری و شهدا هستند، تصریح کرد: مردم بصیر، آگاه و انقلابی ایران با حضور همیشگی خود در صحنه همه توطئه های دشمنان را خنثی کردند و با تحمل سختی ها و مشکلات موجب عزت و اقتدار نظام در دنیا شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، نسل جوان را نیازمند بازخوانی دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: جوانان باید حافظ ارزش های انقلاب اسلامی باشند.

وی یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را توجه به جایگاه زن در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و علمی دانست و بیان کرد: زنان هم در دوران جاهلیت و بعد از آن در دوران پهلوی تنها به ابزار در دست مردان تبدیل شده بودند، اما انقلاب اسلامی جایگاه واقعی زنان را به آنان باز گرداند.

امام جمعه رشت، با اشاره به درخشش مردم گیلان در دوره های مختلف تاریخی به ویژه بعد از اسلام، یادآور شد: دین داری و ولایتمداری گیلانی ها همواره زبانزده بوده و شهدای فراوانی را تقدیم اسلام و انقلال کرده ایم.

وی در ادامه به روند تصویب بودجه توجه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و متذکر شد: یکی از اقدامات مثبت مجلس در تصویب بودجه، حذف ارز دولتی بوده است، زیرا مردم هیچ سودی از این ارز نمی بردند و فقط عده ای خاص از آن بهره مند بودند.

آیت الله فلاحتی، ساماندهی وضعیت ارز را یکی از راهکارهای حفاظت از بیت المال دانست و عنوان کرد: دستگاه های نظارتی باید نسبت به بیت المال حساسیت بیشتری داشته باشند؛ همچنین شفافیت در حقوق های دواتی و مقابله با فرارهای مالیاتی به حفظ بیت المال کمک می کند.

وی سیاست های بایدن در مقابل ایران لبخندهای شوم دانست و خاطرنشان کرد: دموکرات ها در دشمنی با ایران مانند جمهوری خواهان هستند و دولت بایدن را در دوران اوباما تجربه کردیم. متاسفانه برخی در داخل از روی کار آمدن بایدن خوشحال هستند، اما مردم بصیر و مومن ایران هرگز به سیاست های دروغ باور و اعتماد ندارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه مردم و مسئولان فریب لبخندهای دشمنان را نمی خورند، اضافه کرد: مقام معظم رهبری به اذعان سردمداران آمریکایی یک ابرسیاستمدار است و لذا مسئولان منویات رهبری را سرلوحه خویش قرار دهند.

امام جمعه رشت، با اشاره به اقتدار بیش از پیش جبهه مقاومت، اظهار کرد: خون شهید سلیمانی جان تازه به جبهه مقاومت بخشیده و دشمنان منطقه ای ما به ویژه رژیم صهیونیستی بداند که به پایان کار خود نزدیک شده اند.

وی با بیان اینکه حجاب هم برای زنان و هم برای مردان آمده است، تصریح کرد: رونق هوس بازی مردان و افزایش بیماری های روانی در جامعه از آثار منفی بی حجابی است.

انتهای پیام