رشت-ایرنا- رئیس اداره چای املش گفت : بیش از ۴۴ میلیارد ریال تسهیلات به چایکاران املشی پرداخت شده است.

 حسین حسین پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکهزار و ۶۸۱ چایکار املشی  ۴۴ میلیارد و ۵۲۴ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

وی  افزود: از مجموع این تعداد یکهزار و ۵۳۶ چایکار ۲۸ میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت یکساله از صندوق حمایت از توسعه صنعت چای ،۱۱۵ چایکار بابت خرید۱۵۴ دستگاه ماشین آلات ۹ میلیارد و ۹۵۳میلیون ریال ،۲ چایکار بابت خرید ۲دستگاه خودرو ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال ،۲۴چایکارهم بابت بهزارعی ۷۷هزار متر مربع از باغ های چای خویش یک میلیارد و هفت میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: ۴ چایکار املشی هم برای احیاء ۱۶ هزار و ۶۶۰ مترمربع ازباغ های چای ۴۱۶ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

شهرستان املش در شرق گیلان با حدود ۵ هزار هکتار باغ چای، ۲۷درصد چای کشور را تولید می کند.

رئیس شبکه بهداشت املش گفت : ۱۴۰ نفر از مردم روستای دیماجانکش املش رایگان مورد معاینه پزشکی قرار گرفتند.

دکتر سید اسدالله علوی اظهار داشت:درراستای طرح شهید رهنمون و مرحله چهارم غربالگری طرح شهید سلیمانی ۱۴۰ نفر در روستای دیماجانکش از بخش رانکوه املش رایگان معانیه شدند.

وی افزود:در این طرح که ۳پزشک عمومی ،یک ماما و یک دندانپزشک عضو بسیج جامعه پزشکی شهرستان املش حضور داشتند تعداد۱۱۰ بیمار ویزیت رایگان ،تعداد ۱۵ نفر از خدمات دندانپزشکی و ۱۰ نفر از خدمات مامایی و ۱۰ نفر هم تست کرونا رپید و ۵ نفر هم در منزل ویزیت شدند که به بیماران ویزیت شده در مجموع یک ونیم میلیون تومان دارو رایگان داده شد.

شهرستان املش با ۲بخش مرکزی و رانکوه و با جمعیت۴۴ هزار نفر در۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.