ایسنا/گیلان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: حق هیچ شهرستانی را به نفع شهرستان دیگر تضییع نمی کنیم و تلاش داریم تا تمام اعتبارات را براساس قانون و عدالت در بین شهرستان ها توزیع کنیم.

کیوان محمدی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان رضوانشهر، با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در توزیع بودجه براساس قانون مصوب مجلس عمل می کند، گفت: اینگونه نیست که بودجه زیادی در اختیار ما قرار بگیرد و ما بتوانیم آن را براساس آن چیزی که می خواهیم توزیع کنیم؛ بلکه قانون ملاک و معیار توزیع بودجه را مشخص کرده و سازمان های نظارتی بر روند آن نظارت می کنند.

وی با بیان اینکه ملاک توزیع اعتبارات محرومیت و جمعیت در نظر گرفته شده است، گفت: معتقدیم علاوه بر این معیارها، تراکم و وسعت نیز در توزیع اعتبارات باید لحاظ شود که امیدواریم نمایندگان مجلس در تدوین قانون به آن توجه داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات و موانع ما در توزیع اعتبارات، قانون موجود است، افزود: مشکل دیگر این است که بودجه ای که در استان توزیع می شود، تنها پنج تا هفت درصد کل بودجه توزیع شده را شامل شده و مابقی اعتبارات توسط وزارتخانه ها توزیع می شود.

محمدی، با تصریح بر اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان هرساله کتابی را تحت عنوان ظرفیت های لایحه بودجه در اختیار مدیران استانی و نمایندگان مجلس قرار می دهد تا بتوانند اعتبارات ملی را جذب کنند، ادامه داد: در پروژه های استانی و ملی نیز به کمک استاندار از اعتبارات استانی برای این پروژه ها اعتبار اختصاص می یابد.

وی با تاکید بر اینکه برای مجتمع فرهنگی رضوانشهر تا سال گذشته حدود سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص شده است، اظهار کرد: علاوه بر این، سال گذشته  ۵۰۰ میلیون تومان هم از محل دیگری به این پروژه اختصاص داده شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بیان کرد: در سال ۱۳۹۹ اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ۹۰۰ میلیون تومان بوده که ۸۵۰ میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرده است و این نشان از درصد بسیار بالای تخصیصی اعتبار این پروژه دارد که امیدواریم اداره کل راه و شهرسازی بتواند این پروژه را تمام کند.

محمدی با بیان اینکه فرماندار شهرستان باید روند تکمیل طرح را پیگیری کرده و عملکرد کارفرما را به سازمان مدیریت گزارش دهد، اضافه کرد: حق هیچ شهرستانی را به نفع شهرستان دیگر تضییع نمی کنیم و تلاش داریم تا تمام اعتبارات را براساس قانون و عدالت در بین شهرستان ها توزیع کنیم.

وی با اشاره به اینکه کشور ما در شرایط عادی نیست و از لحاظ فشارهای خارجی در سخت ترین شرایط طی سده های اخیر قرار دارد، تصریح کرد: صلابت مقام معظم رهبری و همت مردم در برابر فشارهای خارجی باعث شد امروز کشورمان سربلند باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با اشاره به اینکه دنیا امروز به خاطر رشادت های مردم ایران در برابر تحمل سختی ها به ما احترام می گذارد، اظهار کرد: با سخنرانی کردن درد مردم درمان نمی شود و باید برای مشکلات مردم چاره اندیشی کنیم. اگر مردم در برخورد با مسئولان گله مند هستند، به خاطر این است که تحت فشارهای مختلف قرار دارند.

انتهای پیام