رشت- ایرنا- فرمانده سپاه صومعه سرا با بیان اینکه ۸۵ برنامه به مناسبت دهه فجر  در صومعه سرا اجرا می شود، گفت : امسال شعار محوری دهه فجر "انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر چون کوه استوار" نامگذاری شده است که این شعار در اجرای برنامه ها محور عمل است.

سرهنگ جهانبخش آرمان در آئین اهدا ۱۷ دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۴۰ عنوان از این برنامه ها شاخص ومحوری است، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت اجتماع، آیین راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در این  شهرستان به صورت تجمع  مردمی برگزار نمی‌شود و به جای آن رژه خودرویی در خیابان های انجام می شود.
سرهنگ آرمان عنوان کرد : ده‌ها عنوان برنامه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و محرومیت‌زدایی برای چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تدارک شده و همزمان با دهه مبارک فجر در نقاط مختلف شهری و روستایی این شهرستان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اهدای ۱۷ تبلت به دانش آموزان نیازمند افزود: این تبلت ها  به ارزش ۵۰ میلیون تومان با کمک خیرین به منظور ایجاد همدلی و برطرف کردن مشکلات آموزشی دانش آموزان نیازمند تهیه و به آموزش پرورش شهرستان تحویل داده شد.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است