رشت – ایرنا – مدیرعامل شرکت بیمه تعاون کشور با بیان اینکه رونق شرکت های بیمه در توسعه کشور بسیار موثر است، گفت : هم اینک سهم بیمه در تولید ناخالصی کشور در ایران ۲/۳ درصد است در حالی که میانگین جهانی حدود هفت درصد و در کشورهای توسعه یافته این رقم به ۱۵ الی ۱۹ درصد می رسد.

یونس مظلومی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح واحد تخصصی بیمه های زندگی بیمه تعاون گیلان در رشت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: صنعت بیمه جزو خدمات مالی است که بخشی از تولید ناخالصی کشورها را تشکیل می دهد و سهم بیمه در تولید ناخالصی در کشورهای توسعه یافته زیاد است و در این بخش سرمایه گذاری مناسبی را انجام داده اند.

وی عنوان کرد: اگر صنعت بیمه رونق بیشتری یابد،  به طور حتم در بخش های توسعه کشور، جهش تولید و رفع معضل بیکاری تاثیر بسزا و مثبتی خواهد گذاشت.

وی افزود: در ایران تا سال ۸۲ فقط چهار بیمه دولتی فعالیت داشتند اما هم اینک ۳۳ بیمه فعال هستند و بیمه تعاون نیز از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده و تنها شرکت بیمه ای است که به صورت تعاونی تاسیس شده و هم اینک در تمام استان های کشور نمایندگی و شعبه دارد و حدود ۴۰۰ هزار بیمه شده را تحت پوشش داریم.

وی بیان کرد: البته هر ساله بیمه ها یک حق بیمه را تولید می کنند و تا امسال نیز دارایی های بیمه ها به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده و البته سرمایه اولیه بیمه ها ۱۵۰ میلیارد تومان است که ما تقاضا داده ایم تا این رقم برای بیمه تعاون به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با اشاره به وضعیت گیلان خاطرنشان کرد: سهم گیلان از حق تولید بیمه ها ۲/۵۵ درصد است که این رقم در بیمه تعاون حدود سه درصد بیانگر آن است که این بیمه در این استان فعالیت مناسبی داشته و امید است که این روند رو به رشد همچنان ادامه یابد.

مظلومی همچنین به بخش آموزش اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه طی چند سال اخیر تعداد بیمه ها در کشور افزایش یافته اما خلایی را در بخش آموزش احساس می کنیم و یکی از اهدف مهم ما در بیمه تعاون آموزش است چون یکی از اصلی ترین موضوعات صنعت بیمه می باشد که باید با اجرای صحیح آن مهارتهای این صنعت را به نسل بعدی انتقال دهیم.

وی گفت:امروز بیمه تعاون به یکی از شرکت های خوب بیمه در کشور تبدیل شده و از لحاظ کیفی و کمی شرایط مناسبی دارد و سرعت ارایه خدمات و پرداخت خسارت در اسرع وقت از مهمترین اهداف ماست که همزمان نیز طرح سنجش مشتریان را انجام می دهیم و این امر به ما کمک می کند تا اشکالات خود را برطرف کنیم.