ایسنا/گیلان فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: همزمان با دهه مبارک فجر سه پروژه عمرانی و عام المنفعه شاخص در شهرستان با اعتبار حدود ۶۵۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.

عباس صابر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با دهه مبارک فجر، ویژه برنامه های فرهنگی، ورزشی و معنوی در شهرستان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این ایام سه پروژه بسیار مهم و شاخص کارخانه جوجه کشی، یک مجتمع هتل با مجموعه ورزشی و استخر مجهز و استاندارد شنا که توسط بخش خصوصی در این شهرستان احداث شده است، به بهره برداری می رسد، ادامه داد: برای این پروژه ها رقمی در حدود ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

صابر با اشاره به اینکه در این مدت ۲۷ پروژه عام المنفعه با مجموع اعتباری ۷۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد، ادامه داد: پس از افتتاح این پروژه ها در مجموع برای ۶۹ نفر به شکل مستقیم و ۴۳۸ نفر به شکل غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به سایر برنامه های فرهنگی و معنوی در این ایام اشاره کرد و یادآور شد: همزمان با لحظه ورود امام راحل به میهن، رژه قایق های موتوری و شناورهای نظامی و انتظامی را خواهیم داشت که به عنوان برنامه شاخص  روز نخست است.

وی با بیان اینکه میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر با این دهه تقارن‌ دارد، خاطرنشان کرد: با مدنظر قرار دادن دستورالعمل های ابلاغی و پروتکل های کرونایی شهرستان در این روز، جشن بزرگ را برگزار خواهیم کرد.

فرماندار آستارا با بیان اینکه در سطح روستاهای شهرستان هشت پروژه عمرانی را افتتاح خواهیم کرد، افزود: برای این پروژه ها در مجموع ۱۲ میلیارد ریال توسط دهیاری ها و بنیاد مسکن هزینه شده است.

وی تصریح کرد: بهره‌برداری از ۲۳ واحد مددجویی از دیگر برنامه‌های این دهه خواهد بود.

وی به پروژه های عمران شهری اشاره کرد و گفت: شهرداری آستارا چهار پروژه را با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال افتتاح خواهد کرد.

وی در پایان اضافه کرد: با همکاری همه نهادها، دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم، شاهد پیشرفت خوبی در کشور هستیم و امیدواریم در سایه حفظ این اتحاد پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی شود.

انتهای پیام