رشت – ایرنا – رزمایش سیاسی سپاه قدس گیلان به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر طی روزهای ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه در ۵۰ نقطه شهر رشت و در سه سطح برگزار می شود …

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت برنامه های دهه فجردر رشت اظهار کرد:تا ماه گذشته چهار رزمایش در شفت، صومعه سرا، خمام و سیاهکل با هادیان برجسته استانی شامل اساتید سیاسی بسیج و سپاه برگزار شد و رزمایش‌های سیاسی نیز در سه سطح برگزار می‌شود که یک سطح برای عموم جامعه در مساجد؛ دومین سطح برای حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت و سطح سوم برای اقشار بسیج برگزار می‌شود.

سرهنگ امین یادگاری افزود: این رزمایش با محوریت فرماندهی سپاه ناحیه رشت برگزار می‌شود و هدف از آن بازخوانی گفتمان انقلاب در جامعه است و قصد داریم در جامعه بذر نشاط و امید بکاریم.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان بیان کرد: همچنین پایبندی به مبانی اسلام و انقلاب، هدف گیری آرمان ‌های انقلاب، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و تقوای دینی و سیاسی از جمله شاخصه های این رزمایش سیاسی است.

یادگاری اضافه کرد: انقلاب اسلامی با سه ویژگی بارز همچون مکتب اسلام، رهبری امام(ره) و همت و همراهی مردم شکل گرفته و در این راستا مکتب اسلام سرلوحه ما بوده و اندیشمندان و تحلیلگران سیاسی نیز پیروزی انقلاب اسلامی را مدیون پایداری و استقامت مردم و ایثارگری جوانان در جبهه‌ های جنگ می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: عدم ورود در انتخابات به صورت مصداقی، اساس رفتار سیاسی در سپاه است که تبیین،  روشنگری و بیان شاخصه‌ها در زمان انتخابات همچون سنوات قبل در دستور کار است و رزمایش‌های سپاه رویکرد انتخاباتی ندارد.

معاون سیاسی سپاه قدس گیلان تصریح کرد: رزمایش‌های سپاه با رویکرد موج آفرینی در جامعه برای بازخوانی گفتمان انقلاب برگزار می‌شود که مهمترین هدف ما نیز جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.