ایسنا/گیلان امام جمعه بندرانزلی گفت: دهه فجر که آغاز همه نعمت هاست باید به خوبی بزرگداشت و معرفی شود و نسبت به این مسئله به عنوان وظیفه دینی و انگیزه ملی نگاه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در جلسه شورای اداری شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه همه مسئولیت های ما به برکت نظام اسلامی است، اظهار کرد: طی ۴۲ سالی که از استقرار این نظام مقدس الهی در کشور می‌گذرد، علیرغم برخی از کاستی ها، نظام با قدرت پیش می رود.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم و معارف دینی یکی از نکاتی که در رابطه با مسائل فردی و اجتماعی بسیار مورد توجه قرار دارد، شکرگزاری بر درگاه پروردگار متعال است، افزود: شکر از لحاظ لغوی و اصطلاحی در دو جمله خلاصه می شود؛ شناخت نعمت و اظهار آن.

حجت الاسلام شمس الدین با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی خدمتگزاری برای مردم نعمت است، گفت: مردم ما علیرغم همه سختی‌هایی که داشتند می‌دانند که نظام اسلامی یک نعمت است.

وی با تاکید بر لزوم اظهار نعمت و اینکه طبق تعالیم دینی شکر نعمت باعث افزونی آن می شود، تصریح کرد: باید نعمت جمهوری اسلامی را قدر دانسته و در پیشگاه پروردگار متعال سر تعظیم فرود بیاوریم و وظیفه همه ماست که در دهه فجر دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب را معرفی کنیم؛ به ویژه مسئولان دستگاه‌های دولتی به عنوان کسانی که مدیریت جامعه را در دست دارند باید در معرفی این دستاوردها پیشتاز باشند.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه علیرغم دشمنی ها و کارشکنی هایی که علیه این نظام مقدس صورت گرفته ولی توانستیم به پیشرفت دست پیدا کنیم، گفت: امسال به دلیل کرونا نباید شرایط به گونه‌ای باشد که بزرگداشت دهه فجر مورد غفلت قرار گیرد.

حجت الاسلام شمس الدین تصریح کرد: برجسته کردن دهه فجر که آغاز همه نعمت هاست لذا از لحظه ورود امام خمینی(ره) تا پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن، باید به خوبی بزرگداشت و معرفی شود و نسبت به این مسئله به عنوان وظیفه دینی و انگیزه ملی نگاه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل کرونا جامعه تحت فشار است و این بیماری تبعات بسیار زیادی را در زندگی مردم ایجاد کرده است، گفت: نباید اجازه دهیم دشمن از این فرصت استفاده کند و اگر ما اقدام نکنیم آنها کار خودشان را می‌کنند و تلاش دارند دستاوردهای نظام اسلامی را نادیده بگیرند. البته این به معنی نفی کمبودها و سوء مدیریت‌ها در جامعه نیست ولی نباید از دستاوردها غافل بود.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کرد: امسال که راهپیمایی ۲۲ بهمن نداریم، باید تلاش کنیم دستاوردها را بسیار پررنگ‌تر از سال‌های قبل بیان ‌کنیم؛ وگرنه دشمن فرصت پیدا کرده و تبلیغات سوء را بیشتر انجام خواهد داد.

حجت الاسلام شمس الدین تاکید کرد: باید با وحدت نظر و با استفاده از توانمندی هایی که در استان و کشور وجود دارد خدمت بیشتری به مردم داشته باشیم و کاستی ها را بیش از پیش جبران کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین عباس صباحی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرانزلی نیز، با اشاره به اینکه در همه شهرستان ها ستاد اقامه نماز به ریاست امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی دایر است، اظهار کرد: برنامه های این ستاد جهت ترویج و توسعه فرهنگ نماز اجرا می‌شود و ما نیز تلاش می‌کنیم شاخص‌هایی که هر سال اعلام می‌شود را به خوبی به انجام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۴ اقامه نماز جماعت در ادارات شهرستان انزلی با حضور روحانیون انجام می‌شود، تصریح کرد: اگر اداره‌ای خواستار اقامه نماز جماعت باشد برای اعزام روحانی می‌توانیم اقدام لازم را انجام دهیم.

حجت الاسلام صباحی با تاکید بر اینکه امیدواریم بتوانیم تعداد اقامه نماز جماعت را در سطح ادارات شهرستان افزایش دهیم، گفت: سالانه ارزیابی از دستگاه‌ها درخصوص اقامه نماز انجام می شود که لازم است ادارات اطلاعات عمومی نمازخانه های خود را اعلام کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بندرانزلی با تاکید بر اینکه همه سازمان‌ها یک نفر به عنوان رابط نماز معرفی ‌کنند، گفت: از طریق گروه یاوران نماز که در فضای مجازی تشکیل شده باید بتوانیم برای پیشبرد اهداف نماز و اقامه این فریضه اقدامات هرچه بهتر را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه علیرغم پیگیری‌های صورت گرفته جهت نصب تابلوی حد ترخص شهرستان هنوز این امر محقق نشده، خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری با همکاری لازم می‌توانند با نصب بنرهایی در رابطه با شعارهای مربوط به نماز به صورت نمادین نیز در جهت تبلیغ این فریضه دینی اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام