رشت- ایرنا – معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: رضوانشهر با دارا بودن حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی کشاورزی و باغی، حدود ۸ درصد از تولیدات بخش کشاورزی استان را به خودش اختصاص داده است.

احمدزارع گنجارودی  روز پنجشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید جهاد کشاورزی رضوانشهر افزود: بخش کشاورزی به ویژه در بحث تولید و اشتغال موثر بوده و در کشور یکی از مباحثی است که ارکان توسعه را به خودش اختصاص داده است.

وی با اشاره به سهم رضوانشهر در زمینه تولیدات و فراورده های بخش کشاورزی گفت: این شهرستان  دارای حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی زراعی و باقی می باشد که حدود ۵ درصد اراضی و حدود ۸ درصد از تولیدات کشاورزی استان گیلان را به خودش اختصاص داده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در ادامه، ضمن تشکر از همراهی و حمایت های فرماندار رضوانشهر گفت: تغییر و تحول در مدیریت امری بدیهی جهت ارتقای خدمت رسانی به مردم است.

فرماندار رضوانشهر هم در این آئین گفت: بحث تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی و رفتار مسالمت آمیز با مردم باید جزء اولویت کاری همه مدیران باشد و جهاد کشاورزی یک دستگاه عظیم اقتصادی است و امروز کار جهاد کشاورزی به مراتب سخت تر از گذشته است.

محمود قاسمی افزود: با توجه به اینکه این شهرستان پتانسیل بالایی در زمینه تولیدات کشاورزی دارد، لذا می طلبد  مدیر این مجموعه حضوری جهادی و انقلابی در خدمت رسانی به مردم شهرستان داشته باشد.

فرماندار رضوانشهر با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز گفت: مقابله با تغییر کاربری و تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای غیرقانونی در شهرستان باید همواره در دستور کار مدیر جدید جهادکشاورزی شهرستان باشد تا در آینده با مشکلاتی در این خصوص مواجه نشویم.

قاسمی با اشاره به نزدیکی فصل  زراعی جدید ضمن تاکید بر ضرورت ترمیم و بازسازی چاه های کشاورزی شهرستان،  خواستار توجه ویژه سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور تامین اعتبارات لازم در این خصوص شد تا بتوانیم با تعامل و همکاری، فصل زراعی موفقی داشته باشیم.

وی در پایان  مسعود رزاقی مدیر پیشین این مجموعه را مدیری جهادی، تلاشگر و همراه خواند و برای وی آرزوی بهبودی و سلامتی کرد و همچنین برای فرامرز آصفی مدیر جدید جهاد کشاورزی آرزوی توفیق نمود و بر ضرورت تعامل و همکاری نزدیک با دستگاههای اجرایی دیگر بمنظور رسیدگی و مرتفع نمودن مشکلات کشاورزان تاکید کرد.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و تعداد بهره بردار و برنجکار در این شهرستان بیش از ۱۲ هزار خانوار می باشد.