ایسنا/گیلان فرماندار بندرانزلی، با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال ۵۶ پروژه با ۸۴ میلیارد و ۷۰۴ میلیون تومان اعتبار تقدیم مردم شهرستان خواهد شد، تصریح کرد: در ۲۲ بهمن امسال به دلیل کرونا تجمع و راهپیمایی نداریم.

اسماعیل میرغضنفری در جلسه شورای اداری شهرستان بندرانزلی اظهار کرد: ما هیچ وقت به آمریکا دل خوش نکردیم و دلخوش نخواهیم کرد، زیرا دشمنی آنها با ما دیرینه است و هرگز در مقابل دشمنان عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه ایران هیچگاه جنگ طلب و جنگ افروز نبوده و به دنبال رفتار خارج از عرف نیست و نخواهد بود، افزود: برای حفظ کیان و حراست از دستاوردهای نظام تلاش می کنیم.

میرغضنفری با اشاره به وجود برخی مشکلات از جمله در حوزه اقتصاد و مسائل مربوط به تحریم‌ها و سوء مدیریت ها، تصریح کرد: مردم همواره پای کار هستند و به تعهد خود نسبت به نظام عمل می کنند.

فرماندار شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که هیچ توجیهی ندارد، عنوان کرد: نظام، دولت و ارکان حاکمیت دنبال این هستند که شرایطی ایجاد کنیم تا وضعیت زندگی روستاییان بهتر شود و بی دلیل مهاجرت نکنند، زیرا اعتقاد داریم که این عزیزان موتور محرکه در زمینه تولیدات و محصولات کشاورزی هستند.

وی با اشاره به افزایش حریم تالاب انزلی و ایجاد برخی از مشکلات، ادامه داد: برخی از روستاییان دچار مشکلاتی در حوزه حریم تالاب هستند و حتی نمی توانند از زمین های موروثی خود استفاده کنند لذا باید مدیران تدابیر لازم را فراهم کنند.

میرغضنفری، با بیان اینکه شهرستان بندرانزلی با محدودیت زمین مواجه است و همین مسئله امر اشتغال را تحت تاثیر قرار داده، گفت: باید شهرستان را در مسیر رشد و توسعه قرار دهیم.

فرماندار بندرانزلی، با هشدار در مورد گسترش بی رویه گیاه مهاجم سنبل آبی در تالاب انزلی، خاطرنشان کرد: مسئولان امر درخصوص تامین اعتبار اقدامات لازم را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند تا شاهد خروجی کار باشیم.

میرغضنفری، با اشاره به اینکه تالاب انزلی روزی منبع معیشت مردم بوده است، عنوان کرد: نیازمند ورود بخش خصوصی و مردم هستیم تا مکل تالاب حل شود. متاسفانه تراکم گیاه مهاجم سنبل آبی در بعضی از نقاط تالاب به گونه ای است که می توانیم بر روی آن راه برویم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال ۵۶ پروژه با ۸۴ میلیارد و ۷۰۴ میلیون تومان اعتبار تقدیم مردم شهرستان خواهد شد، تصریح کرد: در ۲۲ بهمن امسال به دلیل کرونا تجمع و راهپیمایی نداریم اما این مسئله نباید موجب غفلت از ادای وظایفمان در قبال این ایام باشد و علاوه بر تکلیف اداری، تکلیف اعتقادی هم داریم که باید در حد بضاعت خود برای گرامیداشت این ایام تلاش ‌کنیم.

فرماندار بندرانزلی، همچنین به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: طبق تاکید مقام معظم رهبری در انتخابات اجرای قانون و ایجاد زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم باید مورد توجه باشد و مسئولان و مردم به اندازه توان خود تلاش کنند انتخابات حداکثری برگزار شود، زیرا هرچه انتخابات باشکوه باشد فرزندان نظام با قدرت بیشتری پای میز مذاکره حاضر خواهند شد.

میرغضنفری، با بیان اینکه با مشارکت و همراهی مردم بود که توانستیم از وضعیت قرمز به وضعیت زرد برسیم و همینطور با همراهی مردم است که می‌توانیم از این وضعیت نیز عبور کرده و این ویروس را ریشه کن کنیم، یادآور شد: استان گیلان به عنوان پایلوت کشوری توانست طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را به خوبی اجرا کند و تاثیرات مثبت آن را شاهد هستیم؛ هر چند باید بدانیم وضعیت موجود شکننده است و با کوچکترین بی احتیاطی شرایط تغییر می کند.

انتهای پیام