رشت – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۶ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال تسهیلات توسعه مکانیزاسیون در این شهرستان پرداخت شده است.

مسعود امیربنده ای روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کل تسهیلات در نظر گرفته برای این شهرستان در این زمینه ۷۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال است، افزود: تاکنون پرداخت ۹۰ درصد از تسهیلات توسعه بخش مکانیزاسیون به متقاضیان واجد شرایط تحقق یافته و روند پرداخت این تسهیلات همچنان در سال جاری به منظور تهیه، تامین و تجهیز ماشین آلات کشاورزی ادامه دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۷۵ نفر از متقاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شده اند، خاطر نشان کرد: با پرداخت این تسهیلات تعداد ۲۰ دستگاه تراکتور، ۸۰ دستگاه ماشین نشاء کار، ۶۰ دستگاه تیلر و ۳ دستگاه کمباین توسط کشاورزان خریداری شده است.

امیربنده ای تسهیل در عملیات کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی و به دنبال آن افزایش میزان درآمد کشاورزان را از اهدف توسعه بخش مکانیزاسیون دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر این منطقه از وجود ۸۵۰ دستگاه تراکتور، ۹۰۰ دستگاه کمباین، ۱۱ هزار دستگاه تیلر و ۸۵۰ دستگاه نشاء کار برخورداراست.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن حدود ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۲۳ هزار و ۵۷۰ برنج، ۲ هزار و ۵۰۷  هکتار بادام زمینی و بیش از ۳ هزار هکتار محصولات باغی و صیفی جات یکی از کانون های اصلی کشاورزی در استان گیلان است.

این شهرستان در شرق گیلان واقع شده و با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.