ایسنا/گیلان مسئول حوزه زنان دفاع مقدس گیلان، از برگزاری طرح سراسری «معینه» همزمان با هفته بسیج برای نخستین بار خبر داد و عنوان کرد: طرح مذکور یکی از مهمترین برنامه های حوزه زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سال جاری است که با محوریت مادران و همسران شهدا برگزار می شود.

سمیه اقدامی در گفت وگو با ایسنا، ضمن گرامیدشت هفته بسیج، اظهار کرد: هفته بسیج فرصت خوبی است تا با یادآوری فداکاری ها و ایثارگری های شهدا، بتوانیم از رهروان صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی و ادامه دهنده آرمان های والای انقلاب و شهدای والامقام باشیم.

وی از برگزاری طرح سراسری «معینه» همزمان با هفته بسیج برای نخستین بار خبر داد و عنوان کرد: طرح مذکور یکی از مهمترین برنامه های حوزه زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سال جاری است که با محوریت مادران و همسران شهدا برگزار می شود.

مسئول حوزه زنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، با اشاره به نقش بی بدیل مادران و همسران شهدا در ترویچ فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت، تصریح کرد: مادران شهدا با تربیت فرزندای صالح امروز باعث افتخار و سربلندی ایرانی اسلامی هستند.

اقدامی، با بیان اینکه نقش زنان به ویژه مادران و همسران شهدا در شکل‌گیری، تداوم و اقتدار نظام جمهوری اسلامی برجسته و مبرهن است، اضافه کرد: امروز نیز مادران و همسران شهدا ادامه دهنده راه انقلاب و شهدا هستند.

وی با بیان اینکه طرح «معینه» خدمت رسانی به مادران و همسران شهدا را در سطح شهرستان های گیلان دنبال می کند، گفت: خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان به ویژه مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده با کمک بسیجیان انجام می شود.

مسئول حوزه زنان دفاع مقدس گیلان، با اشاره به شرایط ناشی از شیوع بیماری منحوس کرونا در جامعه، عنوان کرد: با توجه به افزایش میانگین سنی مادران و همسران شهدا و مشکلات ناشی از کهولت و بیماری، در این ایام نیازمند همدلی و همراهی بیشتر به ویژه در حوزه درمان و دارو و نظافت خانه و کارهای شخصی هستند که در قالب طرح «معینه» با هدف دلجویی و تکریم خاندان معظم شهدا انجام خواهد شد.

وی با اشاره به درگذشت نیمی از مادران شهدای استان، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح «معینه» تصاویر و ویدئوهایی از خاطره گویی مادران و همسران شهدا نیز ثبت و ضبط می شود. همچنین اسناد و تصاویر و دست نوشته های مربوط به شهدا نیز جمع آوری خواهد شد تا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد استفاده قرار گیرد.

اقدامی خانواده های شهدا به ویژه مادران و همسران را اسوه صبر و ایثار و مقاومت و پایبندی به آرمان های انقلاب دانست و عنوان کرد: مادران شهدا فرزندانی برومند و ارزشی را تربیت کردند که در راه اعتلای اسلام و انقلاب شهید شدند لذا امروز خانواده های شهدا گنجینه های نظام اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه نسل های آینده به ویژه زنان و دختران جامعه نیازمند الگوگیری از سبک زندگی مادران و همسران شهدا در تربیت فرزندان ولایی و ارزشی هستند، تصریح کرد: خانواده های شهدا ذخایر اصلی این انقلاب و نظام هستند و امروز وظیفه تکریم مصادیق عینی فرهنگ ایثار و شهادت را داریم.

مسئول حوزه زنان دفاع مقدس گیلان، همچنین از اجرای طرح «پیام آوران عاشورا» ویژه خواهران شهدا خبر داد و خاطرنشان کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ویژه برنامه هایی حضوری و مجازی برای زنان رزمنده استان نیز داریم.

انتهای پیام