ایسنا/گیلان مسئول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح، شهدا را ذخیره های الهی در برهه های تاریخ دانست و بیان کرد: خون مطهر شهید سلیمانی ها آینده انقلاب را تضمین خواهد کرد.

سردار بهرام حسینی در مراسم رونمایی از کتاب «گیل مانا»، خاطرات سردار محمدعلی حق‌بین از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و از فرماندهان جبهه مقاومت که در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده پرستاری لنگرود برگزار شد، حضور در جمع خانواده های معظم شهدا را یک توفیق دانست و اظهار کرد: هر مراسمی که در آن یاد شهید و شهادت زنده نگه داشته شود، فضا معنوی و معطر خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجالس شهدا زمینه ساز قدم برداشتن در این مسیر نورانی است، افزود: کارهایی که ما را به راه، اهداف و آرمان های شهدا گره می زند، ارزشمند است و تالیف چنین کتاب هایی که بخشی از حماسه آفرینی های دوران دفاع مقدس را به تصویر می کشد، بسیار ارزش دارد.

مسئول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح، مادران شهدا را ادامه دهنده راه مادر چهار شهید کربلا یعنی حضرت ام البنین(س) دانست و تصریح کرد: شهدا به تاسی از عاشورای امام حسین(ع) به جبهه ها رفتند و موجب مانایی و ماندگاری جمهوری اسلامی شدند.

حسینی، به تلاش دشمنان در مقاطع مختلف برای از بین بردن ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان می خواستند چیزی از اسلام و ایران و شیعه باقی نماند، اما منش و روش شهدا و ایثارگری و از خود گذشتگی آنان ایران را پیروز همه میدان ها کرده و دشمنان را ناکام گذاشته است.

وی با بیان اینکه به برکت خون شهدا از همه توطئه های دشمن علیه انقلاب و نظام سربلند بیرون آمدیم، اضافه کرد: امروز نیز باید آن راهی را ادامه دهیم که شهدای ما رفتند تا بتوانیم قله های پیش رو را نیز فتح کنیم و دشمن را به عقب برانیم.

مسئول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به نقش پیامبرگونه حضرت امام خمینی(ره) در جبهه های حق علیه باطل، متذکر شد: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با دستان خالی، اما مجاهدانه در مقابل دشمنی ایستادند که بدترین و شدیدترین حملات را علیه کشور به راه انداخته بود

وی هشت سال دفاع مقدس را ضامن ۸۰۰ سال آینده این انقلاب و نظام دانست و تصریح کرد: دفاع مقدس ملت ایران را با صدر اسلام پیوند زد و حماسه های عاشورا را یادآور شد لذا دفاع مقدس ما افسانه نیست و شهدای ما ادامه دهنده راه شهدای نهضت امام حسین(ع) هستند.

حسینی، با اشاره به تعبیر شهید سلیمانی، شرط شهید شدن را شهید بودن دانست و یادآور شد: شهادت آنی نیست و شهدا قبل از اینکه شهید شوند، شهید بودند لذا کتاب هایی که مسیر نورانی شهدا را ترسیم می کند و برای آیندگان به یادگار می ماند، بسیار ارزشمند هستند و کتاب «گیل مانا» از جمله این کتاب های ارزشمند است، زیرا موجب عهد و پیمان دوباره ما با شهدا می شود.

مسئول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح، شهدا را ذخیره های الهی در برهه های تاریخ دانست و بیان کرد: خون مطهر شهید سلیمانی ها آینده انقلاب را تضمین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران ۴۲ سال در مقابل آمریکا ایستادگی کرده است، یادآور شد: برخی می خواهند خطر دشمن را چندین برابر نشان دهند، اما به اذعان سیاستمداران غربی، دیگر خبری از آمریکای ابرقدرت نیست و به زودی افول آمریکا را خواهیم دید.

حسینی، با اشاره به ناکارآمد شدن سخت ترین فشارهای دشمن علیه ملت ایران، خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا در اوج اقتدار امنیتی و دفاعی هستیم و در طول چهار دهه گذشته قدم به قدم دشمن را به عقب رانده ایم و پیروز همه صحنه ها بوده ایم.

وی اقتدار ایران را مدیون فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه مقاومت شهدا دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی در اوج آمادگی و توانمندی دفاعی قرار دارد، اما قدرت ما در شهدا و رهبری است و وظیفه داریم این حماسه ها را ثبت کنیم و برای آیندگان به یادگار بگذاریم.

انتهای پیام