آستارا – ایرنا – کمیته امداد امام (ره) آستارا با همکاری خیران، ۱۸ دستگاه تبلت و گوشی همراه را به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کرد و اداره بهزیستی این شهرستان هزار و ۱۱۷ کودک را از نظر تنبلی چشم مورد غربالگری بینایی قرار داد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تبلت ها‎ و گوشی های همراه به ارزش ۵۳۲ میلیون ریال به دانش آموزان نیازمند در روستاها اهدا شد و ۷۵۲ دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد هستند.

بهرام تسلی نیا افزود: هم اکنون ۱۳۲ دانش‌آموز بی‌بضاعت، نیازمند دریافت دستگاه‌ های ارتباطی برای استفاده از سامانه ‌های درسی نظیر شاد هستند و به کمک خیران نیاز داریم.

رئیس اداره بهزیستی آستارا هم گفت: امسال هزار و ۱۱۷ کودک در طرح پیشگیری از تنبلی چشم، غربالگری و ۲ کودک به پزشک متخصص معرفی شدند و کمک هزینه خرید عینک به ملبغ ۱۴ میلیون ریال به ۲ کودک دیگر اهدا شد.

فریبرز خورشیدی افزود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان سه تا ۶ ساله در سه مجتمع غیردولتی بهزیستی، ۵۴ مدرسه، ۱۱ مهدکودک و ۲۴ مرکز و خانه بهداشت با مشارکت آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان تا پایان سال اجرا می شود. 

وی بیان کرد: کم شنوایی به عنوان یکی از شایع ترین اختلالات مادرزادی، بدون علایم ظاهری بروز می کند و از تولد تا ۶ ماهگی بهترین زمان تشخیص آن است. 

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات امور اجتماعی و توانبخشی بهزیستی بهره مند هستند.