ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان اقامه نماز را سبب به تعالی رسیدن روح و روان انسان عنوان کرد و گفت: هدایت اجتماع و اقتصاد جامعه بر مبنای عدالت، پاکی و طهارت از جمله نقش های اساسی نماز است.

آیت  الله رسول فلاحتی امروز در جلسه ستاد اقامه نماز استان که با عنوان «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد» در سالن اجتماعات غدیر استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه نماز موجب تعالی روح و روان فردی انسان می شود اظهار کرد: هدایت اجتماع و اقتصاد جامعه بر مبنای عدالت، پاکی و طهارت از جمله نقش های اساسی نماز است.

وی به رابطه نماز و زکات در آیات قرآن اشاره کرد و افزود: در بیشتر جاهایی که کلمه نماز آمده، زکات نیز بیان شده بنابراین رابطه نماز و زکات به معنای توجه به جامعه و پاکی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه زکات به معنای رشد است، تصریح کرد: با زکات بخشی از مال از اموال انسان خارج می شود و این امر برای رشد انسان و جامعه است.

آیت الله فلاحتی رابطه نماز، جامعه و رشد انسان را مستحکم عنوان کرد و گفت: نماز زمانی در جامعه معنا پیدا می کند که مردم به زکات اموال خود توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت خمس و زکات موجب قبولی نماز می شود، بیان کرد: پرداخت خمس و زکات مال با نماز رابطه ناگسستنی دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، رابطه نماز و مال را قابل توجه دانست و خاطرنشان کرد: در جامعه ای که نماز اقامه می شود باید پاکی در مال مورد توجه قرار گیرد.

در جلسه مذکور، کتاب “چگونه نماز بخوانیم؟(آموزش گام به گام)” تالیف احمد هدایت پناه شالدهی و بدریه هدایت پناه شالدهی رونمایی شد.

انتهای پیام