رشت – ایرنا – معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از گیلانیان خواست فرصت تمدید نمایشگاه مجازی کتاب تهران تا روز جمعه دهم بهمن ماه را از دست ندهند.

حسین ابراهیمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۱ ناشر از استان گیلان (طاعتی، الهام اندیشه، دولت معاصر، بلور، گلبرگ اندیشه، دهسرا، نوین پویا، سمام، پرنیان دیلمان، حق شناس، داریا، دلکام، پوترا، دولتمرد، مبین، سمرقند، ایده‌های بزرگ، رستگار و دانشگاه گیلان) در این نمایشگاه حضور دارند.
وی یادآور شد: اهالی قلمی که بن کارت خرید کتاب بانک شهر و دارای موجودی از سال‌های گذشته را در اختیار دارند و نام و نام‌خانوادگی آن‌ها بر روی کارت حک شده باشد، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک شهر در سراسر کشور و دریافت Cvv2 و رمز دوم نسبت به استفاده از این بن کارت‌ها در سامانه نمایشگاه مجازی کتاب تهران به نشانی tehranbookfair.ir اقدام کنند.
وی افزود: ساعت بازدید و خرید در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به صورت ۲۴ ساعته است و کتاب‌های ناشران داخلی با تخفیف ۲۰ درصدی و کتاب‌های ناشران خارجی با تخفیف حداقل ۵۰ درصدی ارائه می‌شود.
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب یکم بهمن ماه آغاز شده و علاقمندان به کتاب می‌توانند از کتاب‌های یک هزار و ۷۳۲ ناشر داخلی حاضر در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بازدید و خرید کنند؛ ۲۱ ناشر استان گیلان در این نمایشگاه حضور دارند.
وی تصریح کرد: هر چند این نمایشگاه عنوان بین‌المللی ندارد اما زمینه مشارکت ۱۸۰ ناشر خارجی با یک هزار عنوان کتاب لاتین و عربی نیز در آن فراهم شده ؛ قابلیت فضای مجازی امکان افزایش تعداد عنوان کتاب از ۱۰۰ هزار مورد بارگذاری شده تا سقف ۳۵۰ هزار عنوان را فراهم کرده ؛ براساس آئین‌نامه،  کتاب‌های منتشر شده از سال ۱۳۹۲ تاکنون از سوی ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه عرضه شده است.
ابراهیمیان یادآور شد: ۵۳۵ نمایشگاه کتاب طی شش سال گذشته در استان برگزار شد که بالغ بر یک میلیون ۱۲۰ هزار نفر از آن ها بازدید کردند؛ برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب استان طی این سال ها هیچ گاه تعطیل نشد اما امسال این نمایشگاه  بدلیل شیوع کرونا برگزار نشد.
هم اکنون ۱۸۷ انتشارات دارای مجوز در گیلان وجود دارد که از این تعداد ۶۰ ناشر در سال گذشته فعال بودند.