رشت _ ایرنا_ دوره آموزشی مهارت های داوطلبی و آمادگی برابر مخاطرات و آزمون امداد و نجات ویژه خواهران طلاب گیلان امروز چهارشنبه در رشت برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: دوره آموزشی و آزمون امداد و نجات ویژه طلاب خواهر با حضور ۴۰ نفر به میزبانی دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر  گیلان در مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر برگزار شد.

سیاوش غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره بر اساس تفاهم نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر و حوزه علمیه خواهران استان گیلان برگزار شد.

 وی با بیان اینکه دوره عملی آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات و کمک های اولیه و مهارت های داوطلبی ویژه خواهران طلاب امروز برگزار شد، اضافه کرد: دوره تئوری آن هفته گذشته به صورت وبینار برگزار شد.

وی  بیان داشت: پس از موفقیت طلاب خواهر در آزمون و طی سایر دوره های آموزشی، به صورت داوطلبانه با جمعیت هلال احمر استان گیلان در زمینه کارهای داوطلبانه و امدادی همکاری می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ارایه آموزش های امداد و نجات و آمادگی در برابر مخاطرات را از برنامه های هلال احمر عنوان و خاطرنشان کرد: این دوره های آموزشی در بین قشرهای مختلف برگزار می شود.

وی با اشاره به فعالیت خانه های هلال در روستاها یادآور شد: ارایه آموزش های عمومی به مردم با هدف ایجاد آمادگی در زمان وقوع حوادث احتمالی از جمله اهداف راه اندازی خانه های هلال است.

جمعیت هلال احمر استان گیلان ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد.