رشت – ایرنا – استاندار گیلان گفت:پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، مردم ایران با تکیه بر دین و برپا داشتن نماز، در برابر همه دشمنی ها و توطئه های دشمنان اسلام ایستادگی کرده و پیروز شدند.

ارسلان زارع روز چهارشنبه در حاشیه ششمین اجلاس نماز استان گیلان  در سالن اجتماعات استانداری گیلان اظهار داشت: همانگونه که پرچم هر کشوری نماد شناسایی آن است ، نماز هم  وجه تمایز یک مسلمان است. البته در همه ادیان الهی عبادت وجود دارد و این امر مختص به دین مبین اسلام نیست چون خداوند در همه ادیان به برپایی نماز  دستور داده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در دین مبین اسلام تاکید ویژه ای بر برپایی نماز و عبادت شده و به همین دلیل ۹۰ بار به طور مستقیم در قرآن کریم به نماز اشاره شده و هیچ امری نیز به جز نماز بر اتکا به لطف خداوند، نمی تواند مردم را به تعالی برساند.

استاندار گیلان بیان کرد: نماز بالاترین عمل یک انسان  مومن و مظهر دین و قدرت جهان اسلام است و باید از کانون و درون خانواده آغاز شود چون اساس و بنیان تربیت نماز در خانواده گنجانده شده و رفتار و عمل والدین، باعث می شود که فرزندان به سمت نماز گرایش داشته و نماز را برپا دارند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با این وجود، بزرگترین وظیفه اولیا در این خصوص و همچنین وظیفه آموزش و پروش این است که دانش آموزان و فرزندان خود را بیشتر به حضور در مساجد و خواندن نماز ترغیب و تشویق کنند.

زارع در ادامه به اهمیت گسترش نماز در همه اماکن اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه گیلان استانی توریستی است، باید در رستوران های بین راهی نمارخانه دایر باشد و همچنین مساجد بیشتری در راهها احداث شود تا مسافرانی که قصد عزیمت به گیلان را دارند، نماز را در مساجد برپا دارند.

ششمین اجلاس نماز در گیلان با عنوان پیوند نماز ، خانه ، مدرسه و مسجد با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جعمه رشت، ارسلان زارع استاندار  گیلان و سایر مدیران و روسای ادارت این استان برگزار شد.  

در پایان این اجلاس نیز از ادارات برنامه و بودجه ، شرکت توزیع برق، بنیاد شهید و امور ایثارگران ، تعاون ، کار و امور اجتماعی ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پاس فعالیت مناسب در برپایی نماز جماعت فعالیت مناسبی داشتند با اهدای لوح تقدیر و جوایزی، تقدیر شد.