رشت – ایرنا – تیم شهرداری بندرآستارا در ادامه رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور برابر ملوان پیروز شد و به تیمهای صدرجدولی نزدیک شد و تیم چوکا تالش نیز در آخرین دقیقه وقت اضافه مغلوب شد.

در هفته یازدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور تیمهای فوتبال شهرداری بندر آستارا و ملوان بندرانزلی در ورزشگاه سردارجنگل رشت رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم شهرداری بندر آستارا با نتیجه ۲ بر یک حریف خود را شکست داد.

این دیدار برای هر دو تیم از اهمیت خاصی برخوردار بود چون پیروز این دیدار نه تنها فاتح دربی گیلان می شد بلکه می توانست با کسب هر سه امتیاز این بازی حساس فاصله خود را با صدر جدول کاهش دهد و برای طرفداران دو تیم نیز مهم بود و سایر فوتبال دوستان گیلانی نیز منتظر نتیجه این بازی بودند که سرانجام کدام تیم پیروز و خود را به صدر جدول نزدیکتر می کند.

با وجود اینکه پیش از برگزاری این دیدار تیم فوتبال ملوان بندرانزلی یک امتیاز بیشتر از شهرداری بندرآستارا و با صدر جدول فقط ۲ امتیاز فاصله داشت اما پیروزی در این دیدار می توانست این تیم را به صدر جدول نزدیکتر کند.

اگر تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در این بازی برابر ملوان به برتری می رسید نه تنها از این تیم در جدول رده بندی بالاتر قرار می گرفت، بلکه فاصله شهرداری آستارا نیز با صدر جدول کاهش می یافت.

از اینرو هر دو تیم در این دیدار یک بازی هجومی از خود به نمایش گذاشتند و سرانجام تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا با نتیجه ۲ بر یک در این دیدار به برتری دست یافت تا در پایان هفته یازدهم رقابت های لیگ دسته اول برترین نماینده گیلان در این مسابقات باشد.

در نیمه اول این دیدار ابتدا و در همان دقیقه اول تیم فوتبال ملوان فرصت گلزنی داشت اما موقعیت این تیم به هدر رفت اما در دقیقه نهم این نیمه، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا به گل برتری دست یافت و پژمان ثباتی بازیکن این تیم موفق شد دروازه تیم ملوان را باز کند.

پس از به ثمر رسیدن این گل، هر دو تیم یک بازی هجومی را به نمایش گذاشتند و در دقیقه ۴۱ تیم شهرداری بندرآستارا توانست به دومین گل خود نیز دست یابد، اما بازیکنان این تیم فرصت بسیار مناسبی را از دست دادند،  در وقت های تلف شده این نیمه، این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد که آرش افشین کاپیتان تیم شهرداری آستارا توانست این ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند تا در نهایت نیمه اول با نتیجه ۲ بر صفر به سود شهرداری آستارا خاتمه یابد.

در نیمه دوم تیم فوتبال ملوان بندرانزلی بازی را بسیار هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۴۶ توانست توسط امید سلطانی و از روی یک ضربه ایستگاهی، به گل دست یابد تا ادامه این نیمه پرهیجان تر دنبال شود.  
پس از به ثمر رسیدن این گل، هیچ یک از بازیکنان دو تیم موفق به گلزنی نشدند و در نهایت این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود شهرداری بندر آستارا خاتمه یافت.

به هرحال تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا با استفاده مناسب از فرصت های به دست آمده در نیمه اول و همچنین کنترل بازی در نیمه دوم، توانست برابر تیم خوب و مدعی ملوان بندرانزلی به پیروزی برسد تا همچنان این تیم یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر باشد.

از سوی دیگر تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با این شکست، از تیمهای صدر جدولی فاصله گرفت و همچنین به تیمهای میانه جدول نزدیکتر شد اما با وجود اینکه ملوانان در بازی آینده خود میزبان هستند، امیدوارند که با برتری در دیدار خانگی دوباره به تیمهای صدر جدولی نزدیکتر شوند.

 اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته اول در هفته یازدهم این رقابت ها در دیداری خارج از خانه برابر تیم خوشه طلایی ساوه قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریفش شد.

چوکایی ها که هفته گذشته نتیجه خوبی کسب و برابر تیم فجرسپاسی به برتری رسیده بودند با روحیه مناسب در این بازی حضور یافته و هدفشان کسب نتیجه در این مسابقه بود تا علاوه بر ادامه روند رو به رشد خود، فاصله آنان نیز با تیمهای انتهای جدولی افزایش یابد.

اما در نهایت تیم چوکا تالش در این بازی سخت خارج از خانه مغلوب تیم خوشه طلایی ساوه شد تا با این شکست دوباره به جمع تیمهای انتهای جدولی بپیوندد و فاصله آنان با انتهای جدول کاهش یابد.

البته تیم فوتبال چوکا تالش در این دیدار تمام سعی و تلاش خود را به کار بست تا حداقل یک امتیاز از این دیدار کسب کند و حتی این تیم پس از دریافت گل اول، موفق شد بازی را به تساوی بکشاند اما در دقایق پایانی و در آخرین لحظات این دیدار، دومین گل را دریافت کرد تا یک شکست دیگر در کارنامه چوکا ثبت شود.

تا پایان هفته یازدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور، تیم شهرداری بندرآستارا با کسب ۱۸ امتیاز در مکان چهارم، ملوان بندرانزلی با ۱۶ امتیاز در مکان نهم و چوکا تالش با ۹ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم رقابت می کنند که تیمهای ملوان بندرانزلی، شهرداری بندرآستارا و چوکا تالش نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.