ایسنا/گیلان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: کسانی که مبادرت به شکار و فروش جانوران وحشی می‌کنند و حتی آنهایی که خریدار هستند، خود را مصون از عواقب قانونی آن ندانند.

لطیف جواهردشتی در گفت و گو با ایسنا گفت: شهرستان سیاهکل مانند بسیاری از شهرستانهای گیلان زیستگاه جانوران وحشی از جمله گراز است که شکار و فروش آن ممنوع است و با متخلفین در این خصصو برخورد قانونی می وشد.

وی افزود: با توجه به تعطیلی‌های کرونایی و تعطیل شدن برخی از کسب و کارها، متاسفانه دیده می‌شود که در برخی مواقع شکار جانوارن وحشی زیاد می‌شود، این در حالیست که تعطیلات برای در خانه ماندن افراد در مقابله با کرونا است، نه اینکه به دنبال شکار که جایگزین نامناسبی برای گذران معیشت است، پرداخته شود.

جواهر دشتی ادامه داد: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی و ارتقای آگاهی مردم حساسیت‌ها نسبت به حفظ گونه‌های جانوری زیاد شده است و خبرهایی از شکار حیوانات به ما مخابره می شود که نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی به شکار و فروش گوشت گراز توسط اهالی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان اشاره کرد و گفت: با هماهنگی با مراجع قضایی و با همکاری پلیس اطلاعات  متخلفین دستگیر شدند.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل تصریح کرد: برای روستاییان شهرستان سیاهکل دوره‌های آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده تا بیش از پیش مراقب حیوانات وحشی باشند.

جواهردشتی از همه دلسوزان و علاقه‌مندان به حفظ حیات وحش  خصوصا مردم طبیعت دوست شهرستان سیاهکل قدردانی کرد و گفت: کاهش جمعیت جانوران منطقه محیط زیست شهرستان را دچار مشکل می‌کند و وظیفه تک تک مردم است که در صورت هر گونه مشاهده تخلف، مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

 وی به سودجویان هشدار داد آنهایی که مبادرت به شکار و فروش جانوران وحشی می‌کنند و حتی آنهایی که خریدار هستند و با تهدید سلامت جامعه، سودجویی می کنند، خود را مصون از عواقب قانونی آن ندانند و این اداره به کمک مردم و سایر نهادهای ذیربط به شدت با خاطیان برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام