ایسنا/گیلان معاون بهداشتی علوم پزشگی گیلان، بازارهای محلی و عمومی را از مکان های مهم انتقال بیماری دانست و یادآور شد: در صورت رفتن به این بازارها حتما ماسک داشته باشید و به اشیا دست نزنید تا احتمال انتقال بیماری کم شود.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۸۰ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان بستری شدند، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و حال ۹۰ نفر وخیم است.

وی با اشاره به روند ثابت ابتلا و مرگ کرونایی در استان گیلان، افزود: برای اینکه از این وضعیت خارج شویم، رعایت چند نکته به ویژه ماسک زدن ضرورت دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه افراد در کلیه فضاهای عمومی خارج از خانه حتما ماسک بزنند، خاطرنشان کرد: شست وشوی دست ها با آب و صابون مرتبا انجام شود و از دست زدن به چشم و بینی و دهان خودداری کنید.

حیدرزاده، با اشاره به سرد شدن هوا و افزایش دورهمی ها، گفت: دورهمی ها معمولا با فاصله کمی بین افراد برگزار می شود و همین جمع شدن و گرم بودن فضا موجب انتقال سریع ویروس می شود لذا از دورهمی ها پرهیز کنید تا وضعیت استان بهتر شود.

وی اماکن عمومی مانند بازارهای محلی و بازار شهر را مکانی برای تماس بسیار نزدیک افراد با هم دانست و عنوان کرد: در این فضاها فاصله گذاری اجتماعی قابل رعایت نیست و لذا مردم فقط برای تامین مایحتاج اصلی زندگی از خانه خارج شوند.

معاون علوم پزشکی گیلان، بازارهای محلی و عمومی را از مکان های مهم انتقال بیماری دانست و یادآور شد: در صورت رفتن به این بازارها حتما ماسک داشته باشید و به اشیا دست نزنید تا احتمال انتقال بیماری کم شود.

حیدرزاده، همچنان شعار «در خانه بمانید» را یکی از مهمترین راهکارهای دوری از خطر ابتلا به کرونا دانست و تصریح کرد: اگر ر خانه ماندن را رعایت کنیم وضعیت استان از حالت ثابت خارج شده و به سمت آبی و سفید می رویم.

انتهای پیام