آستارا – ایرنا – معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای این شهرستان، بدون مجوز فرمانداری و اداره صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کنند و متصدیان آنها باید برای اخذ مجوز اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا کامبیز لقمانی مقدم عصر دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری آستارا اظهار کرد: با توجه به عرضه تولیدات داخلی در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای، توسعه آنها ارتباط مستقیم با رونق تولید داخلی و اشتغال دارد اما با فعالیت بدون مجوز برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: مرغ به اندازه کافی در بازار آستارا موجود است، اما جهاد کشاورزی باید همچنان از تولیدکنندگان مختلف در استان، مرغ تهیه کند تا در آینده با کمبود آن مواجه نشویم.

وی ادامه داد: توزیع ۲۳ تن شکر به قیمت هر کیلوگرم ۸۷ هزار ریال در فروشگاه ها و مغازه ها، برای تنظیم بازار و مصرف قنادان آغاز شده و به زودی ۳۰ تن شکر نیز جذب و توزیع خواهد شد.

معاون فرماندار آستارا گفت: توزیع ۴۶ تن روغن مایع برای قنادی ها، رستوران ها و کارخانه کیک و کلوچه و ۶۴ تن روغن برای مصارف خانگی آغاز شده و خوشبختانه کمبودی در این حوزه وجود ندارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا هم اظهار کرد: ۹ فروشگاه بزرگ زنجیره ای در این شهرستان فعالیت می کنند و امسال ۱۷ پرونده تخلف شامل گرانفروشی، درج نکردن قیمت و رعایت نکردن مسائل بهداشتی برای فروشگاه ها تشکیل شده و متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

محسن آهنی ادامه داد: ناظران افتخاری و بازرسان از واحدهای فروش اقلام لبنی، پروتئینی، میوه و سبزیجات و قنادی ها بازرسی می کنند و شهروندان گرانفروشی، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور و کم فروشی را به شماره تلفن ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد صنفی در غرب استان گیلان قرار دارد.