ایسنا/گیلان رئیس ستاد عتبات عالیات استان گیلان با اشاره به اجرای طرح بنای نور در گیلان و تشریح جزییات این طرح افزود: این طرح با هدف تسهیل در مشارکت عمومی برای بازسازی عتبات عالیات است و به عنوان یک طرح مشارکتی برای جمع‌آوری نذورات مردمی است.

مجید دوهندو امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بنیانگذار تاسیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سردار حاج قاسم سلیمانی است، اظهار کرد: تاسیس این ستاد از اقدامات ماندگار و صدقه جاریه سردار سلیمانی است.

وی با اشاره به جمله ای از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در خصوص ستاد عتبات عالیات گفت: سردار سلیمانی در خصوص نقش ستاد عتبات عالیات می فرمایند «اگر بخواهیم ستاد را به یکی از مظاهر انقلاب تشبیه کنیم به نحوی که غلو نکرده باشیم بهترین تشبیه جبهه است».

رئیس ستاد عتبات عالیات استان گیلان با بیان اینکه ستاد عتبات و عالیات دو ماموریت راهبردی دارد گفت: ماموریت اول گرفتن پروژه از کشور عراق است و شامل مرمت و بازسازی عتبات عالیات است و راهبرد دوم مربوط به داخل کشور و استفاده از تمام ظرفیت استان برای جمع آوری نذورات است.

دوهندو حفظ نماد اسلامی شیعه و زیارت ائمه در کربلا، نجف، سامرا و کاظمین با خیال راحت را از اهداف ستادبازسازی عتبات عالیات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این ستاد در جهت توسعه، بازسازی و مرمت حرم‌های اهل بیت (ع) اقدامات چشمگیری انجام داده و در کمک به سیل‌زدگان، اقشار آسیب‌پذیر جامعه و محرومان هم نقش بسیار مفیدی داشته است، ادامه داد: به همت مواکب استان گیلان در این زمینه‌ها فعالیت‌های بسیار قابل قبولی انجام شده است.

دوهندو با اشاره به روش‌های جمع آوری نذورات توسط عتبات عالیات، افزود: هدفگذاری این ستاد این است که متناسب با جمعیت هر استان سالانه نفری پنچ هزار تومان کمک برای ساخت و توسعه کمک شود.

وی با بیان اینکه علاقمندی گیلانیان به حضرات معصومین قابل تحسین است و گیلان در این رابطه از استان های دارای رتبه های برتر است، یادآور شد: افزایش مشارکت مردم در ستاد عتبات عالیات گیلان نیز یکی از دلایل علاقمندی عجیب گیلانیان به خاندان عصمت و طهارت است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اهدای سند افتخار به عتبات عالیات را از دیگر روش های جمع آوری کمک به عتبات عالیات عنوان کرد و گفت: مصالح موردنیاز ساخت‌وساز پروژه‌ها در داخل کشور خریداری‌شده و از خارج شدن ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: موکب های گیلان ظرفیتی عظیمی برای کمک در حوادث بلایایی طبیعی دارند و کمک موکب های استان در سیل اخیر تالش یکی از نمونه های این ظرفیت عظیم است.

رئیس ستاد عتبات عالیات گیلان با اشاره به فعالیت ۱۸ موکب در استان که با کمک های مردمی اداره می شوند خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین فعالیت این موکب در ایام اربعین است که علاوه بر زائرین ایرانی از زائرین خارجی نیز پذیرایی می‌کنند.

وی تصریح کرد: گیلانیان در ساخت و تکمیل صحن عقیله بنی هاشم در کربلا، گنبد آقا سیدالشهدا در کربلا و صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف مشارکت دارند.

دوهندو با اشاره به اجرای طرح بنای نور در گیلان و تشریح جزییات این طرح افزود: این طرح با هدف تسهیل در مشارکت عمومی برای بازسازی عتبات عالیات است و به عنوان یک طرح مشارکتی برای جمع‌آوری نذورات مردمی است که با مشارکت بانک رسالت و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه افرادی که تمایل دارند در این طرح شرکت کنند، از طریق این ستاد به بانک معرفی می‌شوند و در راستای ساخت عتبات مقدسه از یک میلیون تا چهار میلیون تومان وام بدون ضامن و تسهیلات دریافت می‌کنند، گفت: متقاضیان دریافت این وام، می‌توانند با مراجعه به دفاتر ستاد بازسازی عتبات عالیات در سراسر استان، تشکیل پرونده دهند و مبلغ مورد نظر وام را مشخص نمایند. همچنین به ازای هر یک میلیون تومان متقاضیان ماهانه ۱۷ هزار تومان باید بازپرداخت داشته باشند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان گیلان با اشاره به شماره حساب های ستاد جهت واریز نذورات، افزود: مردم می توانند نذورات خود از طریق شماره حساب های ۰۱۰۶۰۶۹۷۹۷۰۰۰ بانک ملی ، ۱۰۱۱۱۱۵ بانک رسالت ، ۴۳۳۰۴۱۱۱۰۱۱۰۰۴۳ بانک کوثر، ۲۹۱۰۴۲۷۸۱۰۴۱ بانک انصار و ۵۱۰۹۱۹۶۹۴۲ به نام ستاد عتبات عالیات استان گیلان واریز کنند.

انتهای پیام