ایسنا/گیلان معاون فنی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در مرحله نخست طرح شهید سلیمانی ۹۰ درصد جمعیت گیلان غربالگری شدند، تصریح کرد: با توجه به موفقیت مرحله نخست، مرحله دوم را نیز با استفاده از امکانات دانشگاه علوم پزشکی استان آغاز کردیم.

دکتر مسعود نوروزی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای مرحله نخست طرح شهید سلیمانی در استان گیلان، اظهار کرد: در مرحله نخست ۶۶۶ هزار و ۱۰۳ خانوار مشتمل بر دو میلیون و ۶۳ هزار و ۱۵۶ نفر از جمعیت استان را غربالگری کرونایی کردیم.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست طرح شهید سلیمانی ۹۰ درصد جمعیت گیلان غربالگری شدند، تصریح کرد: با توجه به موفقیت مرحله نخست، مرحله دوم را نیز با استفاده از امکانات دانشگاه علوم پزشکی استان اعم از مراقبین سلامت و بهورزان و همکاری بسیج و سپاه قدس آغاز کردیم.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اولویت مرحله دوم طرح مذکور را غربالگری گروه های آسیب پذیر جامعه که بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند، دانست و خاطرنشان کرد: سالمندان یکی از این گروه های آسیب پذیر هستند.

نوروزی، با بیان اینکه سالمندان به واسطه سن بالا در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند، گفت: متاسفانه سالمندان عمدتا دارای بیماری های زمینه ای هستند و خطر ابتلا در آنان بالاست و در صورت مبتلا شدن به کرونا این بیماری را با شدت بیشتری تجربه می کنند و خطر مرگ و میر بالایی دارند.

وی از انجام غربالگری مرحله دوم به دو صورت حضوری و تلفنی خبر داد و یادآور شد: مراقبین سلامت مستقیما با سالمند یا سفیران سلامت خانواده ها که سالمند تحت پوشش دارند، ارتباط برقرار کرده و هدایت های درمانی لازم را به آنان ارائه می کنند؛ همچنین علاوه بر مراقبت درمانی، کمک های حمایتی و حتی معیشتی نیز به سالمندان ارائه می شود.

معاون فنی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۱۰۸ بیمار جدید کرونایی در استان بستری شدند، اضافه کرد: در مجموع ۴۷۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

انتهای پیام