ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، گفت: صبغه مردمی‌بودن باید در همه فعالیت های مربوط به جشن انقلاب اسلامی مشهود باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، در نشست خادمیاران رضوی فجرآفرین که به‌مناسبت چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز در سالن اجتماعات این شورا در رشت برگزار شد، مردم ایران اسلامی را عاشق و دلداده علی ابن موسی الرضا(ع) دانست و اظهار کرد: خدمتگزاری به این مردم در هر نقطه از عالم اجر خدمت در ساحت منور رضوی را دارد و هر کسی در هر جایگاه و کسوتی می تواند خادم امام رضا(ع) باشد.

وی با بیان اینکه شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا آرامش را از زندگی مردم گرفته و اقشار ضعیف جامعه را در سختی و تنگنا قرار داده است، تصریح کرد: در روزهایی که توفیق حضور در حریم قدسی رضوی وجود ندارد، باید فضایی را خلق کنیم که پیوند معنوی مردم با امام رضا(ع) حفظ شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، مشکلات معیشتی را یکی از معضلات کشور به ویژه در دوره شیوع ویروس منحوس کرونا دانست و عنوان کرد: بخشی از مردم زندگی سختی دارند و از مشکلات اقتصادی رنج می برند لذا باید از فرصت ایام الله دهه فجر برای شیرین‌کردن کام آنان همانند آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی بهره‌برداری شود؛ روزهایی که مردم برای کمک به همنوعان خود از یکدیگر سبقت می گرفتند.

حجت الاسلام اشجری، رزمایش مواسات و کمک های مومنانه که به فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی شکل گرفت را یادآور روزهای پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید گره از کار مردم محروم و اقشار ضعیف باز شود.

وی خادمیاران رضوی را ارادتمندان ساحت قدسی امام رضا(ع) دانست و گفت: اقدامات خدام رضوی می تواند گرمابخش کانون خانواده هایی باشد که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و سفره های آنان را رنگین کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه شاکله انقلاب اسلامی شاکله مردمی است، عنوان کرد: اسلامی‌بودن و مردمی‌بودن از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام اشجری با اشاره به اینکه ترکیب «جمهوری اسلامی» اتحادی است نه انضمامی، خاطرنشان کرد: «جمهوریت» و «اسلامیت» انقلاب اسلامی در هم تنیده شده و جدانشدنی است و افتخار می کنیم که انقلاب ایران، انقلابی اسلامی و جمهوری آن، جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می شوند، گفت: صبغه مردمی‌بودن باید در همه فعالیت های مربوط به جشن انقلاب اسلامی مشهود باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، راهپیمایی اربعین را الگویی ناب از یک حرکت مردمی با پشتیبانی مسئولان دانست و تاکید کرد: همه دستگاه ها پای کار هستند تا زمینه مردمی برگزارشدن جشن انقلاب را فراهم کنند.

حجت الاسلام اشجری، خواستار استفاده از ظرفیت هیات‌های مذهبی، مساجد و پایگاه های مقاومت، بقاع متبرکه، مدارس و دانشگاه‌ها برای برگزاری برنامه های دهه فجر شد و خاطرنشان کرد: ویژه برنامه های دهه فجر چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سه بخش تبلیغی، تبیینی و میدانی اجرا می شود.

وی با اشاره به محدودیت های کرونایی در برگزاری برنامه های میدانی، افزود: در سال‌جاری برنامه های میدانی با محوریت کمک های مومنامه برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از تشکیل ۲۲ کارگروه بزرگداشت چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال‌جاری برنامه تبیینی بسیاری برگزار خواهد شد زیرا دشمنان تمام قد ایستاده‌اند تا با استفاده از همه ابزارها و توان خود این ملت را ناامید کنند.

حجت الاسلام اشجری، دمیدن روح ناامیدی در جامعه را گناهی نابخشودنی دانست و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره از امید و نگاه امیدوارانه به آینده انقلاب سخن می گویند و جایگاه ممتاز ایران را یادآور می شوند.

وی با بیان اینکه اقتدار نظام، هوشیاری رهبری و شجاعت سلیمانی‌ها خواب را از چشمان دشمنان ربوده است، خاطرنشان کرد: دشمنی‌ها نشان می دهد که این انقلاب همچنان زنده و پویاست؛ البته مردم در طول این سال ها سختی ها و تلخی هایی را متحمل شدند اما براساس وعده قرآن کریم با هر سختی آسانی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تلاش دشمنان استکباری برای از پای درآوردن نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی، متذکر شد: رئیس جمهور ابله آمریکا رفت و انقلاب اسلامی ماند و به لطف خداوند با صلابت و استواری به راه خود ادامه می دهد.

انتهای پیام