آستارا – ایرنا – رئیس اداره تامین اجتماعی آستارا گفت: ۳۰ مورد از خدمات این اداره در راستای تحقق دولت الکترونیک، به صورت اینترنتی و هوشمند ارائه می‌شود و نیازی به حضور فیزیکی ارباب رجوع نیست.

به گزارش خبرنگار ایرنا اکبر رافضی روز یکشنبه در جریان بازدید فرماندار آستارا از اداره تامین اجتماعی این شهرستان اظهار کرد: افراد شاغل و دارای کسب و کار آزاد فاقد پوشش بیمه و مزد و حقوق و همچنین زنان خانه دار می توانند به صورت غیرحضوری با سازمان تامین اجتماعی قرارداد پرداخت بیمه منعقد کنند.

وی بیان کرد: زنان خانه دار، دختران مجرد و دانشجویان دختر کمتر از ۵۰ سال نیز می توانند تحت عنوان بیمه حِرف و مشاغل آزاد به صورت غیرحضوری نسبت به انعقاد قرارداد بیمه پردازی اقدام کنند.

وی ادامه داد: ۴۱ هزار و ۴۴۶ نفر از جمعیت این شهرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و از این تعداد، ۳۴ هزار و ۲۴۳ نفر بیمه شده اصلی و تبعی و هفت هزار و ۲۰۳ نفر مستمری بگیر هستند.

فرماندار آستارا هم گفت: تأمین اجتماعی بر اساس مسئولیت‌های سازمانی و با ارائه خدمات خوب، در رفع نگرانی‌های اجتماعی حائز اهمیت است و خدمات آن باید برای جامعه هدف به خوبی معرفی شود.

عباس صابر گفت: همکاری صنوف و صاحبان مشاغل با سازمان تأمین اجتماعی، در صورت اطلاع کافی از خدمات بیمه، افزایش خواهد یافت و برگزاری کارگاه‌های آموزش کارفرمایان برای معرفی تسهیلات حمایتی تأمین اجتماعی و خدمات دولت ضروری است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.