آستارا – ایرنا – نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال برای سد لاستیکی این شهرستان تصویب شده و مسئولان دستگاه های متولی برای تخصیص آن و تکمیل پروژه تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا مرحبا روز یکشنبه در بازدید از طرح سد لاستیکی آستارا در حاشیه رودخانه ملا هادی اظهار کرد: حدود ۱۸۰ میلیارد ریال برای احداث این سد هزینه شده و بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: درصد پیشرفت پروژه با توجه به زمان آغاز آن قابل قبول نیست اما پیمانکار آن در حال فعالیت است و مشارکت دستگاه های اجرایی نظیر منابع طبیعی و آب منطقه ای گیلان برای تکمیل آن ضروری است.

وی ادامه داد: این سد، بخشی از مشکلات آب شرب و کشاورزی آستارا را برطرف خواهد کرد و با توجه به تنش آبی بالا در این شهرستان، باید بیش از پیش شاهد سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه باشیم.

مرحبا اضافه کرد: سد لاستیکی آستارا با ظرفیت تولید یک میلیون متر مکعب آب، جزو هفت سد لاستیکی در حال ساخت گیلان است و عملیات ساخت آن از مرداد ۹۶ آغاز شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اجرای پروژه آبرسانی از رودخانه چلوند به شهر آستارا نیز نیازمند سرمایه‌ گذاری بخش ‌خصوصی است و با توجه به فراهم بودن بستر ساخت تاسیسات، از پیمانکاران فعال برای اجرای آن دعوت می ‌شود.

شهر آستارا حدود ۵۵ هزار نفر جمعیت و ۳۳ هزار مشترک آب دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.