ایسنا/گیلان استاندار گیلان با تأکید بر لزوم تداوم راه ایثار و فرهنگ ایثارگری در جامعه، فداکاری های مثال زدنی کادر درمان بویژه طی یک سال اخیر از شیوع ویروس کرونا را تجلی آشکار ایثار اجتماعی در صیانت از سلامت آحاد جامعه ذکر کرد.

ارسلان زارع امروز در جلسه‌ی شورای مشورتی ایثارگران، ایثارگران را پاسداران اخلاق و انسانیت توصیف کرد و افزود: ایثارگران در زمره افتخار همه ایرانیان به شمار می آیند چرا که برای آرمان و اهداف بلند انقلاب، عزت و شرف مردم، ایستادگی و مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه عزت و استقلال امروز کشورمان مرهون فداکاری و ایثارگری شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنان است، گفت: ملت ما هم در دوران مبارزات انقلابی علیه رژیم پهلوی و هم در جنگ هشت ساله تحمیلی، با ایثار و ازخودگذشتگی به پیروزی رسیدند.

نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: نمونه های والایی از این ایثار را در مقاطع مختلف تاریخ معاصر کشورمان همچون ایثار مدافعان حرم که در واقع دفاع از حریم ایران است، ایثار برای پایداری اقتصاد کشور در جنگ نابرابر اقتصادی و نیز ایثار اجتماعی مدافعان سلامت برای مقابله با کرونا و در جهت صیانت از سلامت جامعه را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی ایثار اجتماعی در تلاش بی وقفه کادر درمان متجلی است، گفت: باتوجه به شرایط کرونایی، طی مناسبت های مختلف در تماس با خانواده های شهدای عرصه سلامت، بیان افتخار و بالندگی به ایثار عزیزان‌شان، موجب عزتمندی برای ماست.

وی دوران پرافتخار دفاع مقدس را نماد عزت ملی عنوان و خاطرنشان کرد: رزمندگان ما همچون شهید املاکی که مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفتند؛ با فداکاری هایی که نمونه های کم نظیری در تاریخ دارد، برای ایران و ایرانی افتخار آفریدند.

استاندار گیلان ایثارگری را یک فرهنگ دانست و با بیان اینکه این فرهنگ فقط مخصوص دوران جنگ یا جهاد نیست و امروز همه برای جاودانگی آن وظیفه داریم، افزود: درس مردانگی و عزت با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های امروز و آینده منتقل می شود.

وی بر ضرورت تداوم راه ایثار و فرهنگ ایثارگری در جامعه تأکید و اضافه کرد: مفهوم ایثار؛ بیانگر امید است و تا زمانی که در سایه امید، منسجم و یکپارچه به مقابله با دشواری ها و تنگناها می پردازیم، به یقین پیروز میدان هستیم.

زارع به قرار داشتن در آستانه دهه فجر اشاره کرد و گفت: تردیدی نیست در مقطع کنونی نیاز به تقویت وحدت، انسجام و برادری برای پیشبرد امور داریم و همگان باید ضمن پذیرش دیدگاه های مختلف، برای توسعه استان در کنار هم باشیم چراکه ثمره این همکاری، ارائه خدمات بهتر به مردم است.

وی در پایان با بیان اینکه هرساله مردم به واسطه علاقمندی به نظام و انقلاب اسلامی در جشن های این ایام به صورت باشکوه حضور و مشارکت داشتند، گفت: امسال به واسطه شیوع بیماری کرونا، عمده برنامه ها از طریق بستر فضای مجازی صورت می گیرد که باتوجه به پیشقراولی ایثارگران در عرصه های مختلف، انتظار می رود در این ایام نیز شاهد حضور پررنگ آنان از بستر فضای مجازی باشیم.

انتهای پیام