ایسنا/گیلان فرماندار رشت گفت: تیم‌های ویژه بازرسی در راستای کنترل قیمت ارزاق عمومی و کالاها و مقابله با کم فروشی بر واحدهای توزیع و بازار به صورت مستمر نظارت می‌کنند.

علی فتح‌اللهی در نشست با اعضای ستاد بازرسی بازار در فرمانداری شهرستان رشت که به منظور انجام بازرسی‌ها و رصد بازار برگزار شد با اشاره به اینکه وجود امنیت در کشور، یکی از نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: این امنیت تنها محدود به امنیت جانی افراد نشده و بلکه امنیت غذایی و توجه به تهیه مایحتاج اساسی مردم نیز باید مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.

فرماندار شهرستان رشت اعتمادسازی در بین مردم و تقویت آن را بسیار ضروری دانست و افزود: باید نگاه امنیت را در تمام زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی مدنظر قرار دهیم؛ به گونه‌ای که مردم اطمینان داشته باشند که مسئولین نگران تامین امنیت همه جانبه آنان هستند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

فتح‌اللهی نقش آفرینی تمامی ارکان جامعه را در بحث ایجاد اعتماد و روند توسعه همه جانبه، ضروری خواند و بیان کرد: در این خصوص نباید از مشارکت همه جانبه مردم نیز غافل شد زیرا در هر امری که مردم پای کار آمدند، موفقیت نیز حاصل شد.

وی جلوگیری از تخلف و نظارت صحیح بر عملکرد مجموعه صنف و بازار را هدفی بسیار مهم دانست و گفت: باید از تمامی ظرفیت‌های خویش در جهت تامین رفاه مردم استفاده نموده و در صورت مشاهده هر گونه تخلفی، با آرامش و طبق ضوابط با متخلفین، رفتار و اقدام نماییم.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به رعایت عطوفت اسلامی در برخورد با متخلفین از بازرسین خواست که مر قانون را در بازرسی‌ها مورد نظر قرار دهند.

به گزارش ایسنا؛ با دستور علی فتح اللهی، فرماندار شهرستان رشت تیم‌های ویژه بازرسی ستاد تنظیم بازار رشت مشتمل بر نمایندگان فرمانداری، سپاه ناحیه رشت، تعزیرات حکومتی، اداره کل صنعت معدن و تجارت، شبکه بهداشت، معاونت غذا و دارو سازمان دانشگاه علوم پزشکی، اداره اماکن نیروی انتظامی و بازرسی اتاق اصناف رشت با حضور در سطح بازار و مراکز توزیع اجناس و ارزاق عمومی، بر روند توزیع کالا و قیمت اجناس، نظارت کردند.

در این رابطه تیم‌های بازرسی از شش فروشگاه سطح شهر رشت بازدید به عمل آورد و در این طرح انواع تخلفات شامل گرانفروشی، کم‌فروشی، عرضه کالا خارج از شبکه ارائه فروش کالاهای قاچاق، تقلب در فروش مورد بررسی قرار گرفتند. کشف بیش از ۸۰ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ غیرمجاز و غیر بهداشتی  از یکی از این فروشگاه‌ها، از جمله تخلف‌های کشف شده در این بازدید بود که پس از کشف به دستگاه قضایی معرفی شد.

انتهای پیام