ایسنا/گیلان معاون استاندار گیلان گفت: وضعیت آبی یک وضعیت جدید است، یعنی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر دو نفر مبتلا داریم لذا ادارات و مشاغل به شکل عادی در شهرستان های آبی فعالیت خواهند کرد.

محمود قاسم نژاد با بیان اینکه شهرستان های رشت، آستارا، آستانه اشرفیه، املش، بندرانزلی، رضوانشهر، رودبار، سیاهکل، صومعه سرا، تالش، فومن، لنگرود و ماسال در وضعیت زرد هستند، اظهار کرد: شهرستان های لاهیجان و رودسر همچنان نارنجی و شهرستان شفت در وضعیت آبی است.

وی با اشاره به وضعیت فعالیت مشاغل و کارکنان ادارات در وضعیت های گوناگون کرونایی، افزود: هم مشاغل و هم ادارات برای حضور در محل کار ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در گیلان، با بیان اینکه دستگاه های خدمات رسان ضروری در شهرستان های زرد بایستی با صد درصد نیروها فعالیت کنند، گفت: سایر ادارات که مشمول خدمات ضروری نیستند نیز با دوسوم کارکنان فعالیت خواهند کرد.

قاسم نژاد در گفت وگو با خبر شبکه باران، با اشاره به فعالیت مشاغل سه گروه اول در شهرستان های زرد، خاطرنشان کرد: دستگاه های خدمات رسان ضروری در شهرستان های نارنجی با دوسوم ظرفیت و کارکنان دولت با ۵۰ درصد ظرفیت فعال هستند.

وی با بیان اینکه در شهرستان های نارنجی شاهد فعالیت مشاغل گروه یک و دو هستیم، اضافه کرد: وضعیت آبی یک وضعیت جدید است، یعنی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر دو نفر مبتلا داریم لذا ادارات و مشاغل به شکل عادی در شهرستان های آبی فعالیت خواهند کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، ضمن ابراز امیدواری از تبدیل شدن همه شهرستان های زرد و نانجی به وضعیت عادی، گفت: خودروهای شخصی از وضعیت زرد به آبی و برعکس می توانند تردد داشته باشند.

قاسم نژاد، خروج از شهرستان های نارنجی را منوط به دریافت مجوز از فرمانداری دانست و اظهار کرد: ورود به شهرستان های نارنجی از شهرستان های آبی و زرد نیز ممنوعیت دارد.

انتهای پیام