رشت – ایرنا- فرماندار انزلی با اشاره به اهمیت توجه به سلامت مردم گفت: با استفاده کنندگان جوش شیرین در نانوایی ها برخورد می کنیم.

اسماعیل میرغضنفری روز شنبه در جلسه شورای بهداشت این شهرستان تاکید کرد: برخی متخلفین کیفیت پایین آرد را دلیل استفاده از جوش شیرین بیان می کنند در حالیکه با نحوه صحیح عمل آوری خمیر نان می توان نانی با کیفیت بهتر به مشتری عرضه کرد .

وی در ادامه به جمع آوری سگهای ولگرد اشاره  و اضافه کرد :مجموعه شهرداری متولی جمع‌آوری سگ‌های ولگرد بوده و در این راستا تکلیف را قانون مشخص کرده است . مجموعه بهداشت و درمان و دامپزشکی باید در جمع آوری سگهای ولگرد به شهرداری این شهر کمک کنند.

وی تصریح کرد: اقدامات اصلی در این زمینه باید در حوزه مدیریت شهری انجام شود،گرچه شهرداری هم از نظر منابع مالی و مکانی برای نگهداری سگ های ولگرد دچار مشکل است اما باید در عرض سه ماه و قبل از شروع فصل گرما که زمان انتقال بیماری های مشترک انسان و دام است نسبت به وضعیت سگ‌های ولگرد تعیین تکلیف کند.

میر غضنفری اضافه کرد: فرمانداری می تواند با رایزنی های لازم در خصوص تامین هزینه های نگهداری به مجموعه شهرداری یاری رساند.

وی در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی توسط ادارات گفت:مسئولان ادارات و کارمندان باید مصوبات ستاد ملی کرونا را رعایت کنند چراکه مصوبات این ستاد قانون بوده و لازم الاجراست. اگر از این قوانین تمکین نداشته باشند دستگاه قضایی با آنها برخورد خواهد کرد.

وی در رابطه با نقاهتگاه آموزش و پرورش انزلی تاکید کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت این نقاهتگاه باید تا پایان اسفند ماه و تعطیلات عید نوروز برقرار باشد.

میر غضنفری در خصوص دایر بودن بازار روز در روزهای کرونایی نیز گفت: بازار روز، محلی برای تهیه اقلام ضروری و تامین مواد غذایی است و تنها در صورت وضعیت نارنجی و قرمز می‌توان نسبت به بسته شدن آن اقدام کرد.

وی با تقدیر از اجرای صحیح طرح غربالگری کووید ۱۹ شهید سلیمانی توسط شبکه بهداشت و درمان ، سپاه، بسیج ، هلال احمر و اصناف یاد آورشد:این رصد باید ادامه دار باشد و تا زمانیکه این ویروس در جامعه وجود دارد بصورت مستمر آن را دنبال کنیم و لازمه آن همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط است .

فرماندار انزلی با قدردانی از کمک‌های خیرین سلامت در کمک به تهیه اقلام مورد نیاز بیمارستان گفت:امروز خیرینی که در شبکه بهداشت و درمان اعمال خداپسندانه می‌کنند کاری بسیار مهم را به انجام می رسانند.