آستارا – ایرنا – رئیس اتاق اصناف تالش از اعمال ۶۲۰ مورد بازدید و بازرسی از صنوف مختلف و صدور تذکر کتبی به ۲۰۹ واحد متخلف، به منظور الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

علیرضا یوسفی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در سطح بازار تاکید کرد و گفت: طی ۶۲۰ بار بازرسی از اصناف از اول شهریور ماه امسال تاکنون، ۲ واحد صنفی نیز به پرداخت جریمه نقدی محکوم شده است.

وی افزود: بازرسی ها به صورت مستمر ادامه دارد و بازرسان متشکل از عوامل فرمانداری، کارشناسان بهداشت و محیط و اداره صنعت معدن تجارت در راستای ارتقای سطح بهداشت، با واحدهای متخلف برخورد می کنند.

یوسفی گفت: تاکنون دستورالعمل تعطیلی بازار تالش اعلام نشده و در صورت اعلام تعطیلی از روز شنبه، به مردم و صاحبان مشاغل اعلام خواهد شد و تمام تلاش خود را جهت رعایت بهداشت و مبارزه با کرونا به کار خواهیم گرفت.
                 
او افزود: در صورت اعمال محدویت های جدید از اول آذر، نظارت برای آن دسته از مشاغل که فعالیت دارند ادامه خواهد داشت و برخورد با اصناف متخلف، در مرحله اول به صورت تذکر و اخطار کتبی و در صورت تکرار تخلف، جریمه نقدی و پلمب خواهد بود.

رئیس اتاق اصناف تالش ادامه داد: بیش از ۹ هزار واحد تجاری در این شهرستان فعال است و به ۷۰۰ واحد تجاری فاقد پروانه کسب، اخطار دریافت پروانه داده ایم و در صورت بی توجهی، پلمب خواهند شد.

شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک در بیرون از خانه، ضدعفونی معابر و پرهیز از حضور در اجتماعات است.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.