رشت – ایرنا- نماینده مردم انزلی با تأکید بر لزوم بررسی وضعیت بهداشت کارخانه کمپوست گفت : شرایط بهداشتی این کارخانه مناسب نبوده و شهرداری و شورای اسلامی شهر انزلی اقدامات لازم را نسبت به وضعیت این کارخانه انجام دهند.

احمد دنیا مالی روز شنبه در جلسه شورای بهداشت این شهرستان در محل فرمانداری انزلی  اظهار داشت : شیرابه ها این کارخانه برای مردم روستای خمیران مشکلاتی ایجاد کرده است و ما بعنوان مسئول وظیفه داریم که به شکایاتی که از سوی روستاییان رسیده رسیدگی کنیم.

وی تاکید کرد: در جلسات، گزارش های مثبتی جهت رفع این مشکلات ارائه می شود اما در بازدید ها می بینیم وضعیت به همان شکل سابق است. شهرداری با پیمانکار جدیدی برای جمع آوری زباله قرار داد منعقد کرده که در بخش تفکیک زباله از مبدا اقدامات قابل قبولی داشته است اما این کافی نیست.

وی همچنین در ادامه خواستار تسریع در لایروبی شنبه بازار روگا شد و افزود: بسیار متاسفیم که با وجود  پیگیری های  انجام شده، بهره مندی از دستگاه لایروب و تامین اعتبار در این بخش لایروبی شنبه بازار روگا هنوز شروع نشده است .

دنیا مالی تصریح کرد: با توجه به جلسات متعددی برگزار شده و گذشت چندین ماه از این ماجرا ، لایروبی شنبه بازار روگا آغاز نشده است.

وی تاکید کرد: اداره آب و فاضلاب نیز در حوزه بهداشتی کردن شنبه بازار روگا، نسبت به احداث خط انتقال و جمع آوری فاضلاب از روی شنبه بازار روگا به تصفیه خانه غرب اقدام کند.

وی احداث این خط انتقال را لازم و ضروری دانست و اظهار داشت : باید با ایجاد این خط انتقال فاضلاب را جمع آوری کنیم ، شنبه بازار روگا را لایروبی و امکانات زیربنایی آن را فراهم کنیم تا بتوانیم مانع ریختن فاضلاب به تالاب شویم .

وی در ادامه با تاکید بر افزایش کیفیت آب روستایی  گفت:با توجه به گلایه مندی های برخی روستاهای غرب انزلی باید مقوله افزایش کیفیت آب روستایی مورد پیگیری قرار گیرد .

دنیامالی خواستار احداث خط انتقال لوله آب شرب به طول ۱۰ کیلومتر از کلویر ۲ تا سنگاچین شد و خاطر نشان کرد:  با توجه به ادغام آب روستایی و آب و فاضلاب شهری، نباید مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد . 

رسیدگی به وضعیت سگهای ولگرد و برخورد با نانوایان متخلف از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود .

بندرانزلیبا حدود ۱۳۸ هزار نفر جمعیت  در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان واقع شده است .