رشت – ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری ۴۲ ویژه برنامه در استقبال از چهل‌ و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام مجتبی اشجری امروز شنبه در نشست هماهنگی مراسم یوم الله ۱۲ بهمن “سالروز ورود معمار کبیر انقلاب به میهن اسلامی با تاکید بر لزوم سلامت محور برگزار شدن تمامی برنامه ها و فعالیت های مربوط به دهه فجر به ویژه یوم الله ۱۲ بهمن اظهار داشت: سلامت مردم برای ما اهمیت ویژه ای دارد و همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند خود را ملزم به رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای برنامه های دهه فجر سال‌ جاری می دانیم.

وی بیان داشت: رژه سوارکاران در سه شهرستان ماسال، رضوانشهر و تالش، رژه کشاورزان با ابزارآلات کشاورزی شامل تراکتور و تیلر مزین به پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی در شهرستان های لنگرود، لاهیجان، رودسر، صومعه سرا و فومن و رژه شناورها و قایق سواران در شهرستان های آستارا و بندرانزلی از برنامه‌های بزرگداشت یوم‌الله ۱۲ بهمن است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان اضافه کرد: اجرای همزمان رژه موتوری در همه شهرستان ها در یوم الله ۱۲ بهمن، نواختن زنگ انقلاب به صورت نمادین در یکی از مدارس شاخص هر شهر همراه با ویژه برنامه آغاز دهه فجر، به صدا درآمدن ناقوس کلیساها، بوق قطارها، کشتی ها و مراسم رژه موتوری از فرودگاه رشت تا گلزار شهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر برنامه ها است.

وی گلباران مزار شهدای انقلاب اسلامی، راه اندازی ایستگاه رادیو انقلاب با تولیت سپاه ناحیه مرکزی شهرستان رشت در پیاده راه رشت، رزمایش روشنگری در ۱۲ و ۱۳ بهمن با دعوت از سخنرانان ملی و استانی در ۴۸ نقطه مرکز استان و مانور رسانه‌ای با انتشار همزمان اخبار آغازین ‌روز دهه فجر سال‌ جاری در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری گیلان از دیگر برنامه ها در بزرگداشت یوم الله ۱۲ بهمن دراین استان است.

وی با اشاره به اجرای سرود در لحظه ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی توسط مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی با همکاری شهرداری ها نسبت به فض اآرایی شهری متناسب با ایام جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ادارات خود اقدام کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان دهه مبارک فجر را عید بزرگ ملت ایران عنوان کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یکی از بزرگترین تحولات تاریخ معاصر جهان است.

وی با بیان اینکه پدیداری و پایداری انقلاب اسلامی همه قدرت های استکباری جهان را به وحشت انداخته است، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با تئوری‌های غربی و شرقی قابل تفسیر نیست و نظام سلطه از عظمت و اقتدار این انقلاب شگفت‌ زده  است.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با بی نظیردانستن ویژگی های انقلاب اسلامی بیان داشت: نخستین ویژگی انقلاب اسلامی وجود یک مرجع دینی در راس آن است، رهبری دینی با حمایت مردم، قاطعانه و عزت مدارانه این انقلاب بزرگ را به پیروزی رساند و سختی‌های آن را به جان خرید.

وی احیای ارزش های معنوی و اخلاقی، مخالفت با قدرت های ظالم و فاسد و بیداری اسلامی در سطح دنیا را از دیگر ویژگی های انقلاب اسلامی ایران نام برد و اضافه کرد: کسب استقلال کامل در همه عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی و  نفی فرهنگ غرب و ارائه اسلام ناب محمدی (ص) به عنوان ویژگی های منحصر به فرد انقلاب اسلامی به شمار می رود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه دشمنان همواره درصدد تضعیف انقلاب اسلامی در طول حیات پربرکت آن بودند، خاطر نشان کرد: اکنون این انقلاب چهل و دومین سالگرد پیروزی خود را جشن می گیرد و به لطف خداوند، مدد امام زمان (عج) و درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی وارد چهل و سومین سال حیات طیبه خود می شود.

وی در ادامه مردمی بودن را یکی از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران دانست و یادآور شد: مردم بزرگ ایران اسلامی در طول این ۴۲ سال رنج ها، مرارت ها، سختی ها و تلخی های فراوانی را از ناحیه دشمنان متحمل شدند اما همچنان این راه را با صلابت و امیدوارانه تحت هدایت های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی طی می کنند.

وی با بیان اینکه هدف دشمنان از فتنه گری، ایجاد یاس و ناامیدی نسبت به نظام اسلامی است، اظهار داشت: دشمنان به دنبال بی تفاوت کردن مردم نسبت به ارزش های انقلاب اسلامی هستند، متاسفانه برخی نیز در داخل با زبان، قلم و رفتار خود باعث دلسردی مردم به این نظام و ارزش های انقلاب اسلامی می شوند.