آستارا – ایرنا – جانشین فرمانده سپاه ناحیه آستارا از آغاز اجرای طرح هر پایگاه بسیج یک مرکز بهداشتف با هدف مقابله با شیوع کرونا و بمناسبت هفته بسیج خبر داد.

سرهنگ فردین عباس زاده روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: از امروز در قالب این طرح، فرماندهان و گروه های جهادی بسیج در آماده باش کامل هستند و با مشارکت شبکه بهداشت و درمان افراد مبتلا به کرونا را شناسایی می کنند.

وی افزود: کمیته های آموزش، منابع انسانی، نظارت و پایش، فناوری اطلاعات، روابط عمومی و حمایت از نیازمندان در قالب این طرح فعال شده و مشارکت مدیران دستگاه های دولتی ضروری است.

وی اظهارکرد: آگاهی  مردم و مراقبت خانواده‌ ها از خود در برابر کرونا، شناسایی گروه‌ های پرخطر و مبتلا و جلوگیری از عبور و مرور غیرضروری و ارائه خدمات بهداشتی به افراد و بیماران نیازمند، سالمندان و گروه‌ های پرخطر از هدف های طرح است.

عباس زاده گفت: نیروهای بسیج آستارا در ماه های گذشته حدود ۹۰ هزار نفر را غربالگری و حدود ۱۹۰ بیمار مشکوک به کرونا را شناسایی کرده اند و معابر بخش مرکزی و لوندویل توسط گروه های جهادی ضدعفونی خواهد شد. 

جانشین فرمانده سپاه آستارا ادامه داد: در قالب این طرح جایگاه های سوخت، تاکسی ها و بانک ها مدام ضد عفونی می شوند و در پی فعالیت قرارگاه بهداشتی و جهادی برای کنترل موج سوم بیماری کرونا، سپاه آستارا آماده هرگونه همکاری است.

شیوع بیماری کرونا در جهان خسارات مالی و جانی بر جا گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راهکار پیشگیری از آن است.

۳۰ آبان تا ششم آذرماه هفته بسیج است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.