آستارا – ایرنا – سرمربی تیم فوتبال شهرداری آستارا گفت: میانگین سنی بازیکنان این تیم ۲۹ سال اما در اغلب لیگ‌های کشور ۲۰ تا ۲۲ سال است و تقویت تیم‌های پایه و جوانگرایی در بین بازیکنان، در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا پایان رافت روز شنبه در نشست خبری در دفتر هیات فوتبال آستارا گفت: به دلیل آماده نشدن زیرساخت های ورزشگاه وحدت آستارا، بازی های خانگی شهرداری در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار و باعث تحمیل هزینه و خستگی جسمی بازیکنان می شود.

وی بیان کرد: تیم شهرداری آستارا روز دوشنبه هفته جاری برابر ملوان انزلی بازی مهمی خواهد داشت و بازیکنان تاثیرگذاری نظیر امین حقده، بهزاد سلطانی و مسعود رمضانی به دلیل مصدومیت بازی نخواهند کرد، اما از آمادگی کامل برخوردار هستیم.

وی ادامه داد: تا زمان پرداخت همه حقوق بازیکنان شهرداری، ریالی از هیات مدیره برای سرمربیگری دریافت نخواهم کرد و امیدوارم شهروندان و رسانه ها حمایت های خود را از تیم شهرداری دریغ نکنند.

علی کارگر مدیرعامل تیم فوتبال شهرداری آستارا نیز گفت: ۲۰ درصد مبلغ قرارداد بازیکنان شهرداری پرداخت شده و خوشبختانه با حضور رافت، انسجام خوبی در تیم برقرار است.

آرش بابلیان رئیس هیات مدیره تیم فوتبال شهرداری آستارا نیز گفت: هزینه پخش زنده بازی های این تیم از شبکه استانی باران، توسط هیات مدیره پرداخت می شود و تیم به حمایت مالی مسئولان، شهرداری و شورای اسلامی شهر نیاز دارد.

وی ادامه داد: با یک حامی مالی برای حمایت از تیم شهرداری هماهنگ شده و به زودی نماینده فدراسیون فوتبال برای بررسی آخرین وضعیت فیزیکی ورزشگاه وحدت، از آن بازدید خواهد کرد.

در مسابقات فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم از جمله سه تیم از گیلان شامل ملوان انزلی، چوکای تالش و شهرداری آستارا حضور دارند و پس از انجام ۳۴ بازی، تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم را برای سال ۱۴۰۰ کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول راهی لیگ دسته دوم خواهند شد.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در این شهرستان ساماندهی شده است.